Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методичні аспекти формування економічної стратегії підприємств АПК

Методичні аспекти формування економічної стратегії підприємств АПК

Назва:
Методичні аспекти формування економічної стратегії підприємств АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,07 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 338.439.4:663.81
Неделько Ї.Г., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Методичні аспекти формування економічної стратегії
підприємств АПК
У статті висвітлені проблеми, пов'язані з використанням стратегічного підходу до управління на підприємствах АПК, які функціонують на ринку сокової продукції Досліджено стан світового ринку споживання безалкогольних напоїв. Проаналізовано історичні етапи розвитку стратегічної діяльності на рівні підприємств в нашій країні. Показа/ю основні принципи економічної стратегії підприсмств- виробників сокової продукції та розроблено алгоритм її формування.
!п the article are elucidated the problems dealing with use strategic approach to management at the enterprises of agroindustrial complex, specifically of juice branch. Investigated the condition of the world soft drinks consumption market. The historical stages of strategic activity developing at the enterprises of our country are analised. Basic principles of economic strategy at the enterprises of juice branch are showed. Developed the algorithm of its forming.В сучасних умовах для виробничої сфери характерна така ситуація, коли розвиток зовнішнього середовища передбачіпн неможливо, темпи і радикальність змін перевершують здатність організацій адекватно оцінювати ситуацію. Це обумовлює необхідність використання методів стратегічного управління, що передбачає моніторинг та аналіз факторів мікро- та макросередовища, встановлення та коригування стратегічних цілей, шляхів і методів їх досягнення. Незважаючи на важливе значення стратегічного управління, вітчизняні підприємства АПК практично не використовують його інструментарій у своїй діяльності.
За останні роки сформувався повноцінний, динамічний та насичений ринок сокової продукції. Вітчизняні виробники, окрім розробки нових продуктів, розвивають власну сировинну базу, сприяючи тим самим використанню потенціалу сільськогосподарського виробництва, а особливо вирощуванню плодово-овочевої продукції, яка займає значну частку в обсязі аграрного виробництва.
Нова економічна реальність, з якою стикаються підприємства — виробники соків, обумовлює практикою принципово нові підходи до організації усієї господарської діяльності. Важливе місце серед них посідають стратегічні концепції розвитку виробничої системи. Проте особливістю поточного моменту в Україні є те, що старі управлінські технології вже не працюють, а сучасні підходи і методи ще неможливо повністю використовувати в перехідних економічних та політичних умовах. Це обумовлено декількома обставинами: специфікою ринку соків, інформаційною інфраструктурою, а також наявністю підготовлених кадрів.
Окреме місце серед прогресивних підходів до управління посідає стратегічне планування. Проте його методі! не використовуються на практиці у повній мірі, головним чином, через недостатню розробленість методичних аспектів щодо управління стратегією на підприємстві.
Отже, метою даного дослідження є розробка основних компонентів комплексу методичних підходів до формування стратегії підприємств. Це дозволить, на думку автора, підвищити ефективність їх розвитку та функціонування на ринку .
Дія цього в рамках дослідження вирішуються наступні задачі:
визначити сутність стратегічного управління та оцінити вітчизняний досвід його використання;
узагапьнити існуючі підходи до стратегічного управління;
дати характеристику особливостям ринку безалкогольних напоїв;
розробити принципи та етапи формування економічної стратегії підприємств сокової підгалузі.
Автор зупиняється лише на деяких аспектах впровадження стратегічного управління в практику підприємств даної галузі, що мають важливе значення з огляду на специфіку ринку, поточний етап розвитку вітчизняної економіки.
Сутність стратегічного управління та вітчизняний досвід його використання
У висвітленні сутності стратегічного управління спочатку розглянемо узагальнене визначення, яке в цілому вичерпно відображає контекст поняття стратегії'. Далі зупинемось на розгорнутій моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Методичні аспекти формування економічної стратегії підприємств АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок