Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Структура підприємства

Структура підприємства

Назва:
Структура підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Структура підприємства
План
1. Функціональна структура підприємства
2. Види організаційних структур управління підприємством
3. Сутність і методи організаційного проектування
4. Концептуальна модель організації виробництва на підприємстві

Функціональна структура підприємства
За сферами функціонування організації можна виокремити безліч різних структур, що відповідають видам діяльності. Наприклад, на промислових підприємствах можна визначити основні і специфічні функціональні структури: технологічну, організаційно-управлінську, економічну і соціально-психологічну; структури інформаційних, матеріальних, фінансових, людських та інших потоків. Розглянемо основні функціональні структури.
Технологічна структура організації становить сукупність зв'язків технологічного процесу виготовлення продукції, конструкторської і технологічної підготовки виробництва, організації обслуговування виробництва. Приклад технологічної структури подано на рис. 3.2.
Організаційно-управлінська структура становить сукупність вертикальних і горизонтальних зв'язків, що забезпечують упорядкованість, координацію та регулювання діяльності організації з досягнення "її цілей. Основою організаційно-управлінської структури є відносини ієрархічної співпідпорядкованості. Вони, у свою чергу, впливають на організаційно-управлінські відносини безпосередньої взаємодії, як на вертикальні — між вищими і нижчестоящими ланками управління, так і на горизонтальні.
Організаційно-управлінська структура є інформаційною. Основні інформаційні потоки такі:—
по вертикалі "згори — вниз" — планова, нормативна" інструктивна, керівна інформація;—
по вертикалі "знизу — нагору" — аналітична, рекомендаційна, обліково-статистична інформація та ін.;—
по горизонталі — інформація, що забезпечує взаємну координацію і горизонтальну інтеграцію діяльності.
Складовою організаційно-управлінської структури є структура управління організації. Поряд зі структурою управління організацією можуть існувати структури за окремими видами інформаційних потоків. До складу основних функціональних структур організації входять технологічна, організаційно-управлінська, економічна і соціально-психологічна структури (тобто структури, що охоплюють усі аспекти діяльності організації) та організаційно-управлінська складова діяльності організації, які доцільно подати у вигляді системи менеджменту.
Економічна структура є сукупністю відносин економічної взаємодії окремих членів організації один з одним щодо: виконання місії, досягнення цілей, виділення ресурсів, оплати праці, розподілу отриманого доходу між власниками, менеджерами, фахівцями і працівниками тощо.
Соціально-психологічна структура організації становить сукупність вертикальних і горизонтальних зв'язків, що характеризують соціально-психологічні аспекти. Вона містить:—
структуру відносин ієрархічної співпідпорядкованості, що встановлює соціальний статус кожного члена організації;—
структуру безпосередніх соціально-психологічних взаємодій між функціональними, професійними, кваліфікаційними групами, колективами підрозділів, групами неформального спілкування, окремими людьми.
Види організаційних структур управління підприємством
Організаційна структура— це сукупність відділів і служб, що здійснюють побудову і координацію функціонування системи менеджменту, розробку і реалізацію управлінських рішень з виконання бізнес-плану, інноваційного проекту.
Основними чинниками, що визначають тип, складність та ієрархічність організаційної структури підприємства, є:—
масштаб виробництва й обсяг продажу;—
номенклатура продукції, що випускається;—
складність і рівень уніфікації продукції;—
рівень спеціалізації, концентрації, комбінування і кооперування виробництва;—
ступінь розвитку інфраструктури регіону;—
міжнародна інтегрованість підприємства та ін. Структура організації залежно від зазначених чинників
може бути лінійною, функціональною, лінійною зі штабним органом управління, лінійною з перехресними функціями, матричною, проблемно-цільовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Структура підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок