Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка Причорноморського економічного району. Особливості розвитку і розміщення продуктивних сил

Економіка Причорноморського економічного району. Особливості розвитку і розміщення продуктивних сил

Назва:
Економіка Причорноморського економічного району. Особливості розвитку і розміщення продуктивних сил
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Економіка Причорноморського економічного району. Особливості розвитку і розміщення продуктивних сил
 


ПЛАН


Вступ
Вивчення природно-ресурсного потенціалу дає змогу правильно оцінити наявні можливості щодо використання природних ресурсів, здійснити планування їх експлуатації у майбутньому, перерозподілити наявні кошти і засоби у бік найбільш ефективного їх використання.
Аналіз розвитку господарства України за роки реформування економічних відносин (1992- 2000) свідчить про загальне погіршення соціально-економічного стану її регіонів. До проблем, що існували раніше, додалися нові, - а саме - порушення господарських зв’язків між окремими територіями, розбалансованість фінансової системи, спад виробництва, невпинне зростання чисельності безробітних, погіршення життя більшості населення.
Диспропорції в економічному розвитку регіонів досягли загрозливих величин. Однією з причин загострення соціальних відносин у регіонах є затримки у виплаті заробітної платні, пенсій, стипендій, тощо. Регіони України опинилися віч-на–віч з багатьма проблемами, що пов’язані з визначенням на центральному рівні управління шляхів реформування агропромислового комплексу, вугільної, машинобудівної промисловості, оборонного комплексу і т. ін.
Протягом останніх років відбулося падіння обсягів виробництва (послуг) у всіх без винятку галузях, і найпомітніше – у трьох провідних секторах – промисловості, сільському господарстві, капітальному будівництві, де створюється переважна частка валового внутрішнього продукту країни. Тенденція щорічного скорочення обсягів виробництва промислової продукції утвердилась майже у всіх регіонах.


1. Загальна характеристика Причорноморського економічного району.
Район складається з Автономної Республіки Крим, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Площа району — 113,4 тис. км2 (18,8% загальноукраїнської території), населення — 7,7 млн чол. (15,2%). За основними економічними показниками (валовий внутрішній продукт, основні фонди, інтегральний природно-ресурсний потенціал, валова продукція сільського господарства) Причорноморський район посідає четверте місце в Україні, але його питома вага поступово зростає.
Специфіка економіко-географічного положення, сприятливі кліматичні умови, наявність кваліфікованих трудових ресурсів — усе це вплинуло на формування територіально-господарського комплексу з розвинутою промисловістю багатогалузевим транспортом, рекреаційним і агропромисловим комплексами. Економіка району базується на машинобудуванні (насамперед, на суднобудуванні й судноремонті, сільгоспмашинобудуванні, верстатобудуванні), харчовій, легкій промисловості, зерновому господарстві, виноградарстві, курортному господарстві, морському транспорті.
Природні передумови формування народногосподарського комплексу. Взагалі інтегральний природно-ресурсний потенціал Причорноморського району не високий — лише 15,6% загальноукраїнського; це пояснюється відносною бідністю корисними копалинами. Але є два фактори, які цілком компенсують дефіцит мінеральних ресурсів: це теплий клімат і море.
Перший — сприяв формуванню потужного агропромислового комплексу й унікального для України рекреаційного комплексу з південною специфікою. Вихід до моря, крім рекреаційного значення, має велике економічне: завдяки цьому в районі сформувалися припортові комплекси, які працюють як на українській сировині (зерно, цукор, риба — переробляються й вивозяться в інші регіони країни й за кордон), так і на довізній з інших країн (аміак, супер-фосфорна кислота, чай, значною мірою тютюн, нафта, бавовна, джут). Завдяки морю однією з провідних галузей стало суднобудування.
Корисних копалин небагато, але значення деяких з них набуває загальноукраїнського характеру. Це керченська залізна руда, солі кримських озер і Сиваша, газ, мармур, лікувальні грязі лиманів, мінеральні джерела.
Порівняно з іншими районами, Причорномор'я найгірше забезпечене енергетичними ресурсами, що не лише стримує енергомісткі виробництва, а й негативно впливає на розвиток господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економіка Причорноморського економічного району. Особливості розвитку і розміщення продуктивних сил

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок