Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Світові зовнішньоторговельні тенденції і Україна

Світові зовнішньоторговельні тенденції і Україна

Назва:
Світові зовнішньоторговельні тенденції і Україна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,08 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Світові зовнішньоторговельні тенденції і Україна


Серед позитивних тенденцій української економіки останніх років виділяється наро-щування експорту, який, втім, залишається переважно низькотехнологічним. Проте сьо-год-ні саме з розширенням імпорту пов’язується прихід у національні економіки нових сировинних і технологічних товарів, інтелектуальних досягнень, а також сучасного мене-джменту, що стає дедалі вагомішим чинником конкурентоспроможності. Таким чином, говорити потрібно про загальну лібералізацію зовнішньоторговельного сектора.
Така позиція відрізняється від досить популярної протекціоністської – захисту націо-нального виробника. Звичайно, сьогодні закритість кордонів уже внеможливлена, що спонукає прихильників протекціонізму до нових стратегій „захисту”. Нова гло-ба-лістич-на епоха, що все ширше й активніше залучає на свою орбіту країни світу, поряд з посилен-ням конкуренції характеризується поглибленням кооперації та інтеграції, урізно-манітнен-ням моделей та форм співпраці між територіально близькими країнами, а також такими, що лежать в одному геостратегічному регіоні. Тому й з’являються різні моделі „захисних” інтеграцій, які часто мають ще й політичну спрямованість (що проходять під лозунгом спокон-вічно дружніх відносин, спільного захисту від зовнішніх зазіхань, взаєм-ної регіональної підтримки тощо).
У цьому контексті найважливішим чинником регіональної інтеграції виступає необ-хідність нібито підтримати регіональні переваги у конкурентній боротьбі, зберегти тради-ційні ринки та господарські зв’язки, уберегтися від недобросовісної конкуренції чи торго-вельної „агресії” інших економічно-політичних угруповань. Хоча Світова організація торгівлі (СОТ) охоплює все більше територій, формуючи уніфіковане поле торговельних відносин, проте навіть більш активно йде формування локальних чи регіональних економічних утворень.
Перипетії навколо стратегічної інтеграційної спрямованості України (ЄС vs ЄЕП) вимагають аналізу розуміння тенденцій та особливостей інтеграційних об’єднань, що нині домінують у світі і визначатимуть архітектуру ділового світу у найближчі десятиліття, а також орієнтирів інтеграційної політики для України.
Тому актуальним завданням вважаємо визначення світових тенденцій, а також вста-новлення принципових напрямів державної економічної політики України, спрямо-ваної на зміцнення інтеграційних процесів (в які включена країна), та підвищення їх ефек-тив-ності.
Розмірковуючи про сучасну світогосподарську систему, фахівці часто вказують не на інтеграцію господарських систем різних країн, а лише на зростання значення зовніш-ньої торгівлі і міжнародних ринків капіталів, що не завжди відповідає завданням сталого розвитку. Зокрема, якщо це стосується територіально та економічно близьких країн, що розвиваються, або країн з трансформаційною економікою. Причина полягає в тому, що переваги регіоналізації проявляються важче, якщо торговельні чи інвестиційні режими в країнах, що входять в одне угруповання, відрізняються, або якщо країни мають різні стра-тегічні цілі чи зорієнтовані на різних світових лідерів.
Водночас, суперечливий вплив глобалізації полягає в тому, що завдання інтеграцій-них об’єднань для розвинених країн і країн, що розвиваються, а також „сильних” і „слаб-ких” країн можуть суттєво відрізнятися. Крім того, у більшості випадків найвагоміший виграш припадає на країни – „центри” таких регіональних утворень, що є чинником посилення монополізації чи олігополізації на ключових напрямах розвитку постіндуст-ріальної економіки, а тому й підвищує ризики для країн, які, не маючи монопольних ніш, воліли б утримувати певний незалежний „вектор” розвитку.
Нині у світі існує близько 250 регіональних торговельних утворень, різного рівня інтеграції та міцності, з різним ступенем вигод для своїх членів. Тут коротко розглянемоо два найпотужніших об’єднання Західної півкулі, через які проявляються певні складнощі та суперечності, що, крім того, мають відношення до українських інтеграційних намірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Світові зовнішньоторговельні тенденції і Україна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок