Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Чиказька торгова палата. Строкові угоди на УМВБ

Чиказька торгова палата. Строкові угоди на УМВБ

Назва:
Чиказька торгова палата. Строкові угоди на УМВБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Чиказька торгова палата. Строкові угоди на УМВБ


Чиказька торгова палата ("Chicago Board of Trade") є однією із найвідоміших бірж з торгівлі ф'ючерсними контрактами. Вона організована як некомерційна асоціація членів з радою директорів. Членами біржі можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Склад біржі — 1402 повних члени, які можуть торгувати будь-якими контрактами, що пропонуються до торгів. Існують і асоційовані члени, які мають право торгувати лише певними видами контрактів. Клірингова палата біржі є незалежною корпорацією, що здійснює всі розрахунки за торгами.
Ф'ючерсна біржа дає учасникам біржового ринку місце для проведення торгів. Місцем торгівлі з кожного виду ф'ючерсного контракту є торгова яма (pit) — піднята октагональна платформа зі сходами до центра. Торги проводяться у вигляді відкритого аукціону, в результаті якого визначаються ціни на конкретні активи, зазначені у контрактах.
Представники біржової інформаційної служби знаходяться на верхній сходинці ями і постійно реєструють цінові зміни в процесі торгів. Біржова ціна негайно передається по всьому світу і стає базовою ціною для готівкового ринку.
Більшість угод на біржі укладається представниками брокерських контор від імені клієнтів, інтереси яких вони представляють. Брокерські контори, що є зареєстрованими членами біржі, ведуть клієнтські рахунки, подають замовлення на торговельні операції, збирають та акумулюють маржу, консультують клієнтів.
На відміну від фондових бірж, торги на Чиказькій біржі, як і на інших біржах з торгівлі ф'ючерсними контрактами, не ведуться окремо призначеними особами (спеціалістами чи маркет-мейкерами). У торгах беруть участь лише торговці — трейдери та піт-брокери.
Трейдери проводять операції за свій рахунок і є професійними гравцями — спекулянтами. Вони приймають на себе ризики, підвищують ліквідність ринку, згладжують розрив між цінами. Всі разом трейдери виконують роль маркет-мейкерів.
Піт-брокери торгують за свій рахунок і за дорученням клієнтів. Основне, щоб не виникало суперечностей між їх інтересами та інтересами клієнтів. Як правило, піт-брокери виконують комісійну торгівлю ф'ючерсними контрактами. Кількість трейдерів і величина їх сукупного капіталу значно перевищують кількість і величину капіталу піт-брокерів.
Торги ведуться з голосу. Покупці спочатку вигукують ціну, потім кількість контрактів, а продавці, навпаки, спочатку — кількість, потім ціну. Оскільки в торгах бере участь значна кількість торговців, які пропонують свої ціни та обсяги угод, використовуються різноманітні знаки руками. Наприклад, при продажу — долоня від себе, при купівлі — долоня до себе.
Для того щоб легше розрізняти в натовпі потрібних осіб, учасники торгів мають спеціальні торгові значки різних кольорів: у постійних членів біржі вони жовтого кольору, у асоційованих — червоного, зеленого, чорного залежно від можливостей торговців. Крім того, на значках є ініціали торговця. Працівники біржі чи представники фірм носять піджаки однакового, часто досить яскравого, кольору з назвою фірми або лозунгом на спині. Торги починаються і закінчуються ударом гонга, якому більше ніж 80 років.
Строкові угоди на УМВБ
Згідно з Правилами випуску та обігу деривативів на біржовому ринку похідними інструментами, або деривативами, називаються фінансові інструменти біржового чи позабіржового ринку, ціна яких залежить від вартості базових активів, що покладені в їх основу (цінних паперів, фондових індексів, боргових інструментів, товарів, інших похідних інструментів або попередньо визначеного цінового індексу чи іншої шкали). Похідні інструменти засвідчують право або зобов'язання придбати чи продати базові активи в обумовлений термін у майбутньому за ціною і на умовах, визначених сьогодні. Торгівля деривативами не передбачає безпосередньої передачі прав власності на відповідний базовий актив, і тому з операцій по деривати-вах не стягується держмито.
Комерційні банки та інші фінансові установи можуть хеджувати за допомогою строкових контрактів кредити, які вони надають під експортно-імпортні операції; операції на ринку ОВДП, у тому числі ті, що виконуються за розпорядженням клієнтів, тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Чиказька торгова палата. Строкові угоди на УМВБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок