Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Мережні операційні системи і загальні принципи управління комп'ютерними мережами

Економічна інформатика. Мережні операційні системи і загальні принципи управління комп'ютерними мережами

Назва:
Економічна інформатика. Мережні операційні системи і загальні принципи управління комп'ютерними мережами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна інформатика. Мережні операційні системи і загальні принципи управління комп'ютерними мережами
Сьогодні практично будь-яка комп'ютерна система - це цілий комплекс взаємопов'язаних програмно-апаратних модулів, узгоджена робота яких забезпечує необхідний рівень інформаційного та обчислювального сервісу. У цьому значенні роль різноманітних операційних систем, системного програмного забезпечення є визначальною з погляду побудови основи для проектування і створення більш досконалих інформаційних технологій та інформаційних систем.
Що стосується локальних обчислювальних мереж, то роль спеціалізованих мережних операційних систем у забезпеченні злагодженої взаємодії цілого комплексу найскладнішого обладнання, в забезпеченні максимально швидкого і достовірного обміну даними набагато зростає. Мережні операційні системи - це комплекс програмних засобів, які керують процесами мережної взаємодії, об'єднані загальною мережною архітектурою, певними комунікаційними протоколами передачі даних і специфічними методами синхронізації обчислювальних процесів.
Основним завданням будь-якої мережної операційної системи є надання користувачам мережі стандартизованого, зручного інтерфейсу управління та взаємодії з мережними ресурсами.
Загалом можливі такі варіанти побудови мережних операційних систем для управління локальними обчислювальними мережами:
централізоване управління мережними ресурсами;
децентралізоване управління мережними ресурсами.
Принципова відмінність даних методів управління локальною обчислювальною мережею полягає в тому, що при централізованому управлінні комп'ютерною мережею мережна операційна система функціонує на спеціалізованому виділеному комп'ютері, як правило, підвищеної потужності і надійності, так званому файловому сервері. Операційна система файлового сервера забезпечує виконання базових функцій, таких, як підтримка файлової системи, забезпечення дискових операцій, управління пам'яттю, планування пріоритетів виконання завдань та ін. Для забезпечення взаємодії файлового сервера та робочої станції в складі такої локальної обчислювальної мережі на робочій станції запускається спеціалізована програмна оболонка, що іменується мережною оболонкою. Саме така програмна оболонка забезпечує прийом всіх мережних запитів від робочої станції і передає їх для інтерпретації та обробки на файловий сервер.
При організації комп'ютерних мереж з децентралізованим управлінням мережними ресурсами, так званих однорангових мереж, комп'ютери - робочі станції мережі одночасно можуть виконувати функції клієнта мережі і сервера мережі. У таких мережах кожна робоча станція працює під управлінням звичайної операційної системи, а для організації міжмережної взаємодії на них запускається спеціалізовані мережні програмні оболонки. У рамках такої мережі всі робочі станції мають однаковий пріоритет і однакові можливості по управлінню мережею і мережними ресурсами.
Як приклади найбільш надійних і популярних мережних операційних систем, що функціонують на основі централізованого управління мережею, можна навести такі системи, як Novell NetWare З.Х, 4.Х, 5.Х фірми Novell, LAN Server фірми IBM, Windows NT Server 3.5, 4.0 фірми Microsoft та ін.
З іншого боку, для організації однорангових мереж найбільшого поширення в останні роки набули мережні оболонки, що поставляються в складі популярної операційної системи для персональних комп'ютерів сімейства Windows З.Х, Windows 9.Х.
За своїми можливостями і технічними характеристиками локальні обчислювальні мережі, побудовані за принципом централізованого управління мережними ресурсами або мережі з виділеним файловим сервером, безсумнівно, перевершують однорангові мережі. Ці відмінності спочатку закладені в базові принципи організації таких мереж. Однорангові мережі за визначенням не можуть лежати в основі побудови великих локальних обчислювальних мереж, які орієнтовані на спільну роботу великої кількості робочих станцій, що активно використовують загальний дисковий простір і виконують великий обсяг файлових операцій з деякими загальними інформаційними сховищами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна інформатика. Мережні операційні системи і загальні принципи управління комп'ютерними мережами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок