Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стратегія розвитку як інструмент активізації економічної динаміки

Стратегія розвитку як інструмент активізації економічної динаміки

Назва:
Стратегія розвитку як інструмент активізації економічної динаміки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Стратегія розвитку як інструмент активізації економічної динаміки


Глобалізація господарських зв’язків, поглиблення і розширення інтеграційних процесів ставлять перед економічною політикою держави нові, складні завдання. Внаслідок чого підвищену увагу дослідники приділяють проблемі з’ясування спроможності держави забезпечити свою конкурентоспроможність, з найбільшою ефективністю використати переваги міжнародного поділу праці в умовах збільшення прозорості державних кордонів, , , ]. Під безпосереднім впливом глобалізації конкуренція безперервно модифікується, набуваючи нових форм. На межі тисячоліть істотно посилилася конкуренція територіальних умов господарювання або системна конкуренція, за висловом російського дослідника Цедиліна Л.]. На його думку, конкуренція територіальних умов господарювання обмежує суверенність національної економічної політики, спонукаючи країни керуватися пріоритетами міжнародних ринків. Це спричиняє, як зазначали Р. Хіллебрандт та П. Вельфенс, виникнення тенденції до зниження податків, послаблення всіляких обмежень і регламентацій з метою підвищення привабливості економіки для підприємців взагалі і іноземних інвесторів зокрема. Але, водночас, надмірна дерегуляція спроможна певним чином зумовити недозабезпеченння економіки необхідними супільними благами. Тому завданням держави в умовах глобалізації є пошук оптимального співвідношення між економічною лібералізацією та регулюванням із метою створення розумного балансу для можливостей економічного розвитку країни. Подібний підхід стає основою економічної політики багатьох країн. Більш того, аналіз світового досвіду показує, що успіхів в економічному розвитку досягають лише ті країни, економічні стратегії яких ураховують загальносвітові тенденції розвитку, поєднуючи їх із національними особливостями, традиціями та менталітетом.
Цілком очевидним є те, що реформи в нашій країні розпочалися без належного усвідомлення загальносвітових тенденцій розвитку. Україна, яка із здобуттям незалежності відкрила свої кордони, повною мірою відчула на собі трансформаційний вплив глобалізації та ортодоксальної лібералізації. Це й масовий відплив капіталів за кордон, масштабна еміграція, зростання зовнішньої заборгованості, антидемпінгові розслідування, занепад національної промисловості, експортно-сировинна спеціалізація економіки і як наслідок –падіння добробуту населення, розшарування суспільства, нагромадження соціальних проблем, низький авторитет країни на світовій арені. Так, за узагальнюючим індексом людського розвитку в 2005 р. Україна посідала 78 місце серед 177 країн, що підлягали ранжируванню], за індексом економічної свободи на 2006 р. – 99 місце серед 160 оцінених країн], за індексом зростання конкурентоспроможності наприкінці 2004 р. – 86 місце в рейтингу 104 країн].
Звичайно, і внутрішні чинники відіграли не менш важливу роль при виникненні кризових явищ в Україні в 90-х рр. ХХ ст. Адже в економіці панівне положення займали третій та четвертий технологічні уклади (на відміну від четвертого та п’ятого в розвинених країнах), а в суспільстві були відсутніми адекватні вимогам ринку інститути для розвитку. Тому внаслідок економічної лібералізації та віртуальної демократизації суспільства в Україні сформувалася так звана „інсайдерська” економіка великих фінансово-промислових груп – олігархічних кланів, які „проймали” від місцевого до центрального рівня всю владну піраміду. Закономірним підсумком і кульмінацією такого перебігу подій стала „помаранчева” революція. Складна взаємодія внутрішніх і зовнішніх факторів зумовила такий непередбачений суспільно-економічний результат.
Проте „вікно можливостей”, яке було відкрите для суспільно-економічного розвитку України внаслідок зміни корумпованого авторитарного режиму, не було використане новою владою, що показали суперечливі події 2005 р. і результати парламентських виборів 2006 р. І не в останню чергу через відсутність у владної команди загальновизнаної стратегії довгострокового економічного розвитку України в умовах швидкоплинних процесів глобалізації та регіональної інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Стратегія розвитку як інструмент активізації економічної динаміки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок