Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Малі підприємства як основа формування середнього класу в Україні

Малі підприємства як основа формування середнього класу в Україні

Назва:
Малі підприємства як основа формування середнього класу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,25 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Малі підприємства як основа формування середнього класу в Україні


Середній клас є органічною складовою розбудови демократичної держави, фундаментом і соціальною базою в економічно розвинутих країнах світу. Саме середній клас у світі завжди був і є надійною опорою ринково-демократичних перетворень, як головна і пере-важаюча частина громадянського суспільства, характерними ознаками якого мають бути полі-тична рівність, громадська спільність і юридична свобода.
Як показує нам світовий досвід, основою формування середнього класу в будь - якій країні є малі і середні підприємства.
Після проголошення незалежності української держави, мале підприємництво в Україні набирає дедалі більших темпів розвитку, проникає у різні сфери економічної діяльності. Зростає його вплив на ринок праці, знижуючи на ньому відповідну соціальну напругу, у 2005 році 20,2% пра-цездатного населення України працювало найма-ними працівниками в малих підприємствах. Зростає питома вага підприємництва в економіці і житті людей, оскільки сприяє самовизначенню людської особистості та привабливості со-ціального статусу, створює фундамент для по-ширення масштабів середнього класу.
Як засвідчують численні приклади, малий бізнес в Ук-раїні з самого початку його становлення відіграє важли-ву роль у закріпленні ринкової економіки як найбільш ма-сової форми, яка швидко реагує на кон'юнктуру ринку. Вплив малого бізнесу на економічний розвиток визнаний в усьому світі. Зокрема, у країнах з розвинутою ринковою економікою частка підприємств малого бізнесу досягає понад 90% усіх підприємств, забезпечуючи до 60% ва-лового національного продукту.
Економічна наука приділяє значну увагу феномену ма-лого бізнесу, який не тільки є гнучкою формою до ринко-вих змін, але сприяє недопущенню монополізації на таких ринках, як ринок послуг та торгівлі. Крім того, він сприяє зайнятості населення, підвищенню рівня продук-тивної зайнятості і платоспроможності населення. Тим самим сприяє прискоренню грошового обігу в еко-номічному обороті, пожвавлює міжнародні економічні стосунки.
Малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік не перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції за цей період не перевищує суми, еквівалентної 500 тис. євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні.
В сучасній економіці України малий бізнес послідовно на-бирає своєї ваги та привертає до себе увагу. Починаючи з самого початку становлення нової української держави ма-лий та середній бізнес все активніше включається в різні сфери економіки.
Слід відзначити, що мале підприємництво в Україні з початку 90-х років минулого тисячоліття набирало все більших темпів розвитку. В 1991 році налічувалось більше 47000 малих підприємств. Вже у 1995 їх кількість збільшилась у два рази. На межі тисячоліть, у 2000 році малих підприємств налічувалось 217930. Така позитивна динаміка існує й на сьогоднішній день.
Малі підприємства, незважаючи на досить значну кількість та зростаючу частку найманих працівників, поступово зменшують частку продукції у за-гальних обсягах виробництва продукції (робіт, послуг). В цілому по Україні ця частка за останні п'ять років  скоро-тилася з 11,3 до 7,3%, Особливо це відбулося по таких регіонах, як Волинська (з 12,5 до 5,5%), Донецька (8,5 до 4,4%), Київська (14,0 до 9,2%), Луганська (8,1 до 4,3%) області, м. Київ (з 20,3 до 6,8%). Але у більшості областей проходило збільшення частки продукції малих підприємств у загальних обсягах виробництва продукції (робіт, послуг). Зокрема, у Чернівецькій, Тернопільській, Сумській областях та інших.
За формами власності найбільший обсяг продукції (70,9%) припадає на малі підприємства з колективною формою власності, потім - з приватною формою влас-ності (22,0%). Ці дві форми власності зберігають свої провідні позиції у  виробництві майже всі роки. Але фінан-сові результати їхньої діяльності свідчать про наявні не-досконалості ведення такої господарської форми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Малі підприємства як основа формування середнього класу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок