Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат на тему: Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Модель загальної економічної рівноваги Ерроу—Дебре

Загрузка...

Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Модель загальної економічної рівноваги Ерроу—Дебре / сторінка 3

Назва:
Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Модель загальної економічної рівноваги Ерроу—Дебре
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Він показав, що конкретна рівновага забезпечує оптимальний розподіл товарів і послуг. Будь-який інший розподіл їх призвів би до погіршення позицій як мінімум одного учасника господарського процесу. Дж. Дебре зумів довести" що його висновки повністю придатні до аналізу світового господарства, якому властива невизначеність перспектив. При цьому він припустив, що в межах такої господарської системи функціонує досить багато ринків товарів і послуг, на яких укладаються страхові угоди. Теорія рівноваги фактично почала перетворюватися в науку про раціональну господарську діяльність після отримання необхідного наукового апарату для аналізу проблем оптимального використання ресурсів, що ґрунтується на застосуванні граничних величин.
Багато вчених-економістів оцінюють описану в "Теорії вартості" методологію як вершину досліджень у галузі загальної економічної рівноваги. Ця праця покінчила зі спробами узагальненого моделювання господарських процесів і започаткувала ґрунтовний аналіз у галузі теорії загальної економічної рівноваги. У "Теорії вартості" використано також дослідження різних суміжних з теорією рівноваги розділів економіки (теорії добробуту, функції корисності, похідних функції попиту, взаємозв'язків економічних змінних, таких, як криві байдужості тощо).
З ускладненням процесів господарського життя, розширенням виробничої, фінансової сфер значущість проблем загальної рівноваги зростає. Наприклад, споживчий сектор у народному господарстві США формують понад 93 млн домашніх господарств. Дедалі більше чинників впливає на ринкову рівновагу. З огляду на це протягом останніх чотирьох десятиріч теорія загальної економічної рівноваги розвивалася в новому напрямі. Економісти, програмісти й математики розробили ефективні способи визначення стану рівноваги, які тепер широко застосовуються в системі державних фінансів, в економіці, що розвивається, міжнародній торгівлі. їх появу ініціювали теоретичні дослідження економічної рівноваги Дж. Дебре. Не обмежуючись питанням існування рівноваги, він проаналізував і її нормативні характеристики та єди-ність. Дж. Дебре і К.-Дж. Брроу сформулювали умови, за яких дія цінового механізму в поєднанні з бажаннями споживачів забезпечує ефективне використання ресурсів. На теорію загальної економічної рівноваги спирається вивчення динаміки економічного зростання, розроблення концепції загального добробуту, побудова системи міжгалузевих зв'язків. У суспільних науках, як і в природничих, цілком абстрактні знання інколи дістають найконкретніше застосування.
Дж. Дебре вдалося поєднати в єдину модель загальної економічної рівноваги теорію розміщення, теорію капіталу і теорію поведінки в умовах невизначеності.
Отже, модель загальної економічної рівноваги Брроу—Дебре — це модель динамічної системи ринків товарів і послуг та способи визначення змінності стану такої рівноваги.


Література
1. Мочерний С. В. Економічна теорія. — К.: ВЦ -Академія", 1999. — 656 с.
2. Мочерний С. В. Політична економія: Навчальний посібник. — К.: "Знання-Прес", 2002. — 687 с.
3. Мочерний С В., Устенко О. А., Фомішин С. В. Політична економія. — Херсон: "Дніпро*, 2002. — 794 с.
4. Мочерный С. В. Закон огосударствления капиталистической экономики. — К.: Вища школа, 1978.
5. Мочерный С. В. Концепции государственно-монополистического капитализма. — М.: Мысль, 1982.
6. Мочерный С. В. Современный государственно-монополистический капитализм. — К.: Вища школа. 1978.
7. Мочерный С. В. Сущность и эволюция капиталистической собственности. — М.: Мысль, 1978. Мунтіян В. І. Економічна безпека України. — К., 1999. — 462 с. Мэмкью Н, Принципы экономике: Учебник. — СПб, 2000.
8. Мюрдаль Г. Современные проблемы *третьего мира" (Asian Drama). — М.: "Прогресс". 1972. Новая постиндустриальная волна на Западе. Антология / Под ред. В. Л. Иноземцева. — м.. 1999. Новейший философский словарь / Сост. А. А. грицанов. — Минск, 1998. — 896 с.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Модель загальної економічної рівноваги Ерроу—Дебре

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок