Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка фінансового стану підприємств.

Оцінка фінансового стану підприємств.

Назва:
Оцінка фінансового стану підприємств.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Оцінка фінансового стану підприємств.
Фінансовий стан - це одна з найважливіших характеристик діяльності будь-якого підприємства.
Фінансовий стан підприємства являє собою комплексне поняття, яке характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.
Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його виробничої, комерційної та фінансово-господарської діяльності. Передусім на фінансовому стані підприємства позитивно позначаються безперебійний випуск і реалізація високоякісної продукції. Але фінансовий стан підприємства знаходиться під впливом факторів не тільки фінансового характеру, але й таких, що не мають цінової оцінки (політичні і загальноекономічні зміни, реорганізація галузі, зміна форми власності тощо).
Метою оцінки фінансового стану підприємства є пошук резервів підвищення рентабельності виробництва і зміцнення комерційного розрахунку як основи стабільної роботи підприємства і виконання ним зобов’язань перед бюджетом, банком та іншими установами.
Основними завданнями аналізу фінансового стану є:
- визначення рентабельності та фінансової стійкості підприємства;
- дослідження ефективності використання майна (капіталу) підприємства, забезпечення підприємства власними оборотними активами;
- оцінка становища суб’єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісна оцінка його конкурентоспроможності;
- визначення ефективності використання фінансових ресурсів.
Користувачами інформації про фінансовий стан підприємства є власники підприємства, інвестори, банківські установи, партнери по бізнесу, професійні учасники ринку цінних паперів, працівники податкової служби, страхові компанії, інші учасники економічних відносин.
В зв’язку з цим розрізняють зовнішній та внутрішній фінансовий аналіз.
Особливостями зовнішнього фінансового аналізу є:
- орієнтація аналізу на публічну (зовнішню) звітність підприємства;
- множинність користувачів;
- різноманітність цілей і інтересів суб’єктів аналізу;
- максимальна відкритість результатів аналізу для користувачів.
Складові зовнішнього аналізу більш формалізовані та менш деталізовані.
Внутрішній аналіз здійснюється аналітиками підприємства і ґрунтується на широкій інформаційній базі, включаючи й оперативні дані.
Предметом фінансового аналізу є фінансові ресурси підприємства, їх формування та використання.
Інформація, яка використовується для аналізу фінансового стану підприємства, за доступністю поділяється на відкриту та закриту (таємну).
Інформація, яка міститься в бухгалтерській та статистичній звітності і виходить за межі підприємства, є відкритою.
Але кожне підприємство розробляє свої планові і прогнозні показники, норми, нормативи, ліміти і тарифи тощо. Ця інформація становить комерційну таємницю, а іноді й “ноу-хау”. Підприємство має право тримати таку інформацію в таємниці, тобто вона є закритою.
При аналізі фінансового стану використовуються такі форми бухгалтерської звітності як форма №1 (Баланс підприємства), форма №2 (Звіт про фінансові результати) та форма №3 (Звіт про фінансово-майновий стан підприємства).
Стійкий фінансовий стан підприємства формується в процесі всієї його фінансово-господарської діяльності. Тому оцінку фінансового стану можна об’єктивно здійснити не через один (нехай і найважливіший) показник, а тільки за допомогою комплексу, системи показників, що детально й усебічно характеризують господарське становище підприємства.
Показники оцінки фінансового стану мають бути такими, щоб усі, хто пов’язаний із підприємством економічними відносинами, могли одержати відповідь на запитання: наскільки надійне підприємство як партнер у фінансовому відношенні? У кожного з партнерів підприємства (акціонерів, банківських установ, податкових адміністрацій) є свій критерій економічної доцільності. Тому й показники оцінки фінансового стану мають бути такими, щоб кожен партнер міг зробити вибір, виходячи з власних інтересів.
Зрозуміло, що в доброму фінансовому стані зацікавлене, передусім, саме підприємство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оцінка фінансового стану підприємств.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок