Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансове планування.

Фінансове планування.

Назва:
Фінансове планування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фінансове планування.
Планування передбачає визначення основних завдань діяльності суб’єктів господарювання на перспективу.
Фінансове планування - складова частина народногосподарського планування, пов’язана з управлінням фінансами.
Об’єктом фінансового планування виступають фінансові ресурси, що утворюються в процесі розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту (прибуток, амортизаційні відрахування, податки та обов’язкові збори в державні цільові фонди тощо).
Фінансовий план являє собою план формування, розподілу і використання фінансових ресурсів. Особливістю фінансових планів є те, що вони складаються виключно в грошовій формі.
Фінансові плани складаються окремими підприємствами, установами, об’єднаннями, відомствами (баланс доходів і видатків, кошторис, бізнес-план, платіжний календар), в розрізі окремих територій (місцеві бюджети) та на рівні держави в цілому (Державний бюджет, зведений бюджет, баланс фінансових ресурсів і витрат держави).
За тривалістю дії такі плани поділяють на:
- перспективні фінансові плани (складаються на період, більший 1 року);
- поточні (складаються на 1 рік);
- оперативні (складаються на квартал, місяць).
Принципами фінансового планування є:
- наукова обґрунтованість (проведення розрахунків фінансових показників на основі певних методик, з врахуванням кращого досвіду, використанням засобів обчислювальної техніки, економіко-математичних методів, які передбачають багатоваріантність розрахунків і вибір найоптимальнішого з них);
- єдність фінансових планів (полягає в єдності фінансової політики, єдиній методології розрахунку фінансових показників тощо);
- безперервність (взаємозв’язок перспективних, поточних і оперативних фінансових планів);
- стабільність (незмінність показників фінансових планів).
При складанні фінансових планів використовують відповідні методи: коефіцієнтів, нормативний, балансовий, економіко-математичні, економічного аналізу.
Таблиця 2.
Етапи і методи фінансового планування
Етапи | Методи
1. Аналіз виконання показників фінансових планів за попередній період | Економічного аналізу
2. Розрахунки доходів і видатків на плановий період | Коефіцієнтів, нормативний, економіко-математичні
3. Збалансування доходів і видатків фінансового плану | Балансовий
Метод коефіцієнтів передбачає розповсюдження встановлених у минулому тенденцій на майбутній період або розповсюдження вибіркових даних на іншу частину сукупності досліджуваних об’єктів. Приклад: в плановому періоді обсяги реалізації продукції збільшаться на 20%. Потрібно визначити величину очікуваного прибутку. Для цього визначаємо коефіцієнт зміни обсягів реалізації (1,2) і множимо на величину прибутку за попередній період.
Цей метод надзвичайно простий в застосуванні, але він має і суттєвий недолік: разом з коефіцієнтом на наступний період механічно переносяться всі негативні явища, які мали місце в попередньому періоді. Внутрішні резерви, як правило, не вишукуються.
Метод коефіцієнтів використовується при індексації основних засобів, дооцінці товарно-матеріальних цінностей в зв’язку з інфляцією, при плануванні прибутку, величини власних оборотних активів тощо.
Нормативний метод у фінансовому плануванні передбачає розрахунок фінансових показників на основі встановлених норм і нормативів. Це - нормативи утворення фондів грошових коштів, норми амортизаційних відрахувань, нормативи розподілу прибутку, норми витрачання коштів в бюджетних установах тощо.
Нормативний метод є більш ефективним при умові, що норми і нормативи відповідають наступним вимогам:
- вони мають бути науково обґрунтованими;
- прогресивними, тобто орієнтованими на кращий досвід;
- стабільними.
Балансовий метод передбачає відповідність видатків джерелам їхнього покриття та ув’язку всіх розділів фінансового плану, в результаті чого досягається збалансованість плану. В сучасних умовах цей метод набуває особливого значення, тому що видатки підприємств залежать від зароблених коштів і підприємства повинні розраховувати лише на власні поступлення, а не на допомогу держави чи міністерства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансове планування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок