Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Заробітна плата

Заробітна плата

Назва:
Заробітна плата
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,91 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Зміст
Поняття заробітної плати.
Угоди, правочини, як регулятори трудових відносин.
Власник підприємства, установи, організації як сторона правовідносин з приводу оплати праці.
Мінімальна заробітна плата, її розмір та види.
Індексація грошових доходів громадян.
3. право працівника на оплату праці та його захист.


Вступ
Оплата праці, як одне із понять трудового права має досить важливе значення, оскільки саме вона стала засобом, за допомогою якого здійснюється заохочення працівників до ефективного виконання ними своїх трудових обов’язків. Дома курсова робота висвітлює саме поняття “оплата праці”, як важливого чинника, стимулятора праці.
Оплата праці включає безпосереднє матеріальне заохочення особи, що виражається у заробітній платі. Заробітна плата, відповідно до чинного законодавства, являється обчисленою грошовою винагородою, що виплачується власником робітникові за виконану роботу. Це правове поняття характеризується тим, що це одночасно є правом і обов’язком власника по відношенню до працівника.
Дана курсова має на меті вивчити це поняття з точки зору його актуальності в сучасному суспільстві, а також, відповідно до даного часового періоду. У ній находиться основна характеристика винагороди за здійснення і виконання трудових обов’язків.
Актуальність даної теми полягає у тому, що в наш час такі поняття як “найманий працівник”, “заробітна плата” стосуються безпосередньо кожної особи, зацікавленість працівників полягає в тому, що вони мають отримувати таку заробітну плату, яка б задовольнила їх матеріальні і соціальні потреби, яка б відповідала важкості виконуваних робіт і яка б стала гарантом стабільного життя відповідних працівників. З іншого боку у цьому зацікавлений і роботодавець для якого важливим є кінцевий результат праці трудящих.
Проте в сучасному світі на практиці дедалі більше ігноруються норми законодавства про оплату праці, зменшуються грошові винагороди, працівникам затримується місячна з/п. Все це теми порушення прав працівників і перевищення обов’язків роботодавців, а в свою чергу це є порушення законодавства про працю.
Норми КЗпП забезпечують стабільність заробітної плати, саме тому в законодавстві чітко визначений розмір мінімальної заробітної плати, надбавок, заохочувальних і компенсаційних виплат.
З метою усунення порушень оплати праці все частіше застосовуються договірні методи договірного регулювання оплати праці, для втілення їх ужиття здійснюється укладення генеральних, галузевих, регіональних, а також виробничих угод.
Отже, дана тема курсової має важливе значення для всього українського суспільства, вона стосується кожного працівника, оскільки саме за рахунок зарплати визначається рівень матеріального добробуту, а отже і всього українського народу.


Висновок
У кращих умовах переходу до ринкової системи господарювання суттєво змінюється і правове регулювання оплати праці. Оплата праці стає важливою правовою категорією, що зачіпає інтереси всіх працюючих громадян України і іноземців. Правове регулювання цього інституту має спрямовуватись на задоволення інтересів трудящих, заробітна плата має відповідати важкості виконуваної роботи та кваліфікації працівника.
Саме поняття “оплата праці” стало ключовим у даній лабораторній роботі. “Оплата праці”, що включає в себе заробітну плату, є ефективним засобом стабілізації матеріального становища громадян, тим регулятором, який здійснює вплив на всіх осіб, оскільки визначає рівень особистого матеріального становища всіх працівників. В даній роботі досліджено вплив заробітної плати на суспільні процеси, методом державного і договірного регулювання оплати праці, порядок нарахування, виплати не тільки основної грошової винагороди, але і гарантійних і компенсаційних виплат.
Важливим питанням що досліджується є “відповідність заробітної плати умовам нашого часу”, а також “розмір грошової винагороди по відношенню до виконуваної роботи”.
Що стосується першого поняття, то в нашій державі сформувалась така тенденція і по відношенню до інших європейських держав, з/п українських працівників є досить низькою, однією із найнижчих у всій Європі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Заробітна плата

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок