Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування економіки територій. Економічний розвиток територій

Формування економіки територій. Економічний розвиток територій

Назва:
Формування економіки територій. Економічний розвиток територій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Формування економіки територій. Економічний розвиток територій
Специфіка національної ринкової економічної моделі проявляється через масову самоорганізацію економічних суб'єктів, через їх саморозвиток. Сенс ринку полягає в активізації трудової, ділової, підприємницької діяльності, загалом - в активізації творчої діяльності всіх економічних суб'єктів. У кінцевому підсумку різні моделі економіки відрізняються ступенем свободи творчості людини на терені економіки та, як наслідок, ефективністю діяльності економічних суб'єктів. Ринок виконує прогресивну функцію тоді, коли активізує масову господарську діяльність, коли підвищує продуктивність праці, ефективність виробництва і якість продукції.
На жаль, сьогодні ми маємо деформовану економіку, де існує відносно благополучний сектор, що вивозить сировину і закуповує для України обмежений перелік товарів і послуг, невелику кількість підприємств, які зуміли зайняти кращі позиції на товарних ринках і виживають за рахунок купівельного попиту, та інші підприємства, що повільно агонізують під вантажем проблем.
Низький рівень пропозиції капіталу призвів до того, що цілі галузі виявилися в останні роки без фінансової підтримки і, як результат, на грані банкрутства. Зрозуміло, що без додаткових інвестицій їм не вижити. Але істотно збільшити державне фінансування на сьогоднішній день неможливо з побоювання спровокувати ріст дефіциту державного бюджету і темпів інфляції. Оскільки держава тепер не в змозі підтримувати всі підприємства, вона поступово дійде висновку, що необхідно вибрати такі галузі, підтримка яких найбільш відчутно позначиться або на всіх сферах виробництва в цілому (ідеальний варіант), або на окремих галузях, розвиток яких державі життєво необхідний. При цьому мають враховуватися ще й такі умови: ці галузі повинні мати перспективні ринки збуту, виробничу базу, забезпеченість відповідними кадрами та потребувати порівняно невеликих інвестицій.
На нашу думку, було б раціональним вибрати галузі, де Україна змогла конкурувати з країнами далекого зарубіжжя. Це перш за все легка промисловість, адже вже сьогодні наші фабрики з пошиву одягу працюють для громадян США. Далі ідуть мінеральні добрива та виробництво комбайнів, тракторів та іншої сільгосптехніки для сільського господарства, які сьогодні закуповуються за кордоном. Рішення про інвестування, здавалося б, лежить на поверхні. Оскільки налагодження і зростання внутрішнього виробництва надасть роботу населенню, збільшить платоспроможний попит і, відповідно, доходи державного бюджету. Але стан справ, наприклад, у легкій промисловості такий, що потребує значних вкладень капіталів, щоб відновити зруйноване виробництво: поставити і модернізувати устаткування, обновити технології. Крім того, в умовах процвітання контрабанди наша легка промисловість на внутрішньому ринку, заваленому дешевим китайським, турецьким і польським ширвжитком, ще довго буде неконкурентоспроможною.
У харчовій промисловості ситуація зовсім інша. Виробнича база є, і досить розвинута. Самі харчовики, не оглядаючись на державу, активно нарощують обсяги виробництва. Звичайно, їм не вистачає оборотних коштів, не завадили б інвестиції на придбання сучасного устаткування, але в цілому підйом у цій галузі вже йде. При реалізації заходів по захисту внутрішнього ринку хоча б наполовину вітчизняні виробники зможуть самі впоратися, і може зникнути потреба в додатковій фінансовій допомозі з боку держави.
До речі, капітальне будівництво - зведення житла, доріг - є найефективнішим вкладенням капіталу, але воно саме потребує прямих і значних фінансових вкладень, яких у держави немає. Ось чому з діяльністю економічних суб'єктів пов'язане питання про створення національних моделей економіки. Які наслідки має революційне впровадження тієї чи іншої моделі економіки, ми добре знаємо. Нормальний шлях - еволюційний розвиток національної моделі економіки в процесі поступового, поетапного і комплексного її реформування і, що дуже важливо, в процесі діяльності економічних суб'єктів суспільства, які самостійно обирають нові шляхи до кращого життя, спираючись на традиції та використовуючи новації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Формування економіки територій. Економічний розвиток територій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок