Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 339.5.01Васильєв А.А.
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Стаття присвячена дослідженню особливостей державного регулювання зовнішньої торгівлі як механізму реалізації економічної політики в контексті економічної безпеки.
Ключові слова: державне регулювання зовнішньої торгівлі, економічна безпека.
Статья посвящена исследованию особенностей государственной регуляции внешней торговли как механизма реализации экономической политики в контексте экономической безопасности.
Ключевые слова: государственное регулирование внешней торговли, экономическая безопасность.
The article concerns the specifics of state regulation of foreign trade as a mechanism for implementation of economic policy in the context of economic security.
Key words: state control of foreign trade, economic securityПостановка проблеми. Державна економічна політика характеризується визначеною стратегією, пріоритетами та механізмом реалізації. Механізм реалізації задіюється через державне регулювання.
Аналіз останніх досліджень і публікакцій. Серед українських вчених внесок у розробку різних аспектів проблем державного регулювання зовнішньої торгівлі зробили: В.Г. Андрійчук, І.Ф. Бінько, І.В. Бураковський, О.Г. Білорус, А.І. Мокій, В.П. Тітаренко. Питання зовнішньої торгівлі та економічної безпеки можна зустріти в роботах таких зарубіжних вчених, як: А.Н. Барковский, Р.С. Грінберг, І. А. Квашніна, П. Кругман, Б. Олін, Р.Г. Томберг, Е. Хекшер та інших.
Державне регулювання економіки - це система інститутів та заходів у рамках держави, що слугує стійкому функціонуванню та розвитку економічної системи країни відповідно до соціально-економічних цілей, що схвалені суспільством [4, с. 781]. Однією з таких цілей є національна безпека.
У законодавстві України закріплене поняття державного регулювання ринку цінних паперів [5]. За аналогією, державне регулювання - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за зовнішньою торгівлею та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Зовнішня торгівля є звичайним об'єктом регулювання. Відтак процеси регулювання мають підпорядковуватись загальній схемі регулювання, що наведена на рис. 1.
Відповідно до рис. 1., для адекватного регулювання будь-якого економічного процесу в контексті економічної безпеки кожній державі необхідно поступово здійснювати ряд етапів, а саме:
1. Отримувати надійну інформацію про стан економічної безпеки. Моніторинг стану економічної безпеки проводиться уповноваженими державними органами та науковими установами. Економічна безпека країни характеризується різноманітними системами показників, для яких визначені порогові значення. З точки зору державного регулювання зовнішньої торгівлі в контексті економічної безпеки, визначальними є такі показники: коефіцієнт відкритості національної економіки (відношення обсягу зовнішньої торгівлі, тобто експорту та імпорту до ВВП); коефіцієнт покриття імпорту експортом; відношення обсягу експорту до ВВП; відношення обсягу імпорту до ВВП; сальдо зовнішньоторговельної діяльності; товарна структура експорту та імпорту; товарна структура критичного імпорту; співвідношення між обсягами залученого капіталу та експортом вітчизняного капіталу; співвідношення цін на зовнішньому і внутрішньому ринках; енергомісткість та матеріаломісткість експорту; співвідношення між обсягами національного виробництва та експорту до певних країн; вплив виробництва експортної продукції на екологію; питома вага експорту наукомісткої продукції в загальному обсязі експорту; питома вага імпорту наукомісткої продукції в загальному обсязі імпорту; частка експорту на душу населення; частка іноземних інвестицій у ВВП; співвідношення тарифного і нетарифного регулювання.
В Україні методика визначення рівня економічної безпеки затверджена наказом Міністерства економіки в 2007 році. Методика базується на комплексному аналізі індикаторів економічної безпеки з виявленням потенційно можливих загроз економічній безпеці в Україні [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ В КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок