Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Трифакторна теорія економічного розвитку Ж.Б.Сея

Трифакторна теорія економічного розвитку Ж.Б.Сея

Назва:
Трифакторна теорія економічного розвитку Ж.Б.Сея
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Трифакторна теорія економічного розвитку Ж.Б.Сея


Жан Батист Сей (1767—1832) народився в Ліоні, у протестант-ській сім'ї. Його життя припало на бурхливу епоху Французької революції, наполеонівську еру, реставрацію Бурбонів та револю-цію 1830 р.
Сей отримав добру освіту, працював у страховому агентстві, га-ряче сприйняв революцію, став солдатом, пізніше обіймав високі державні посади, був усунутий від державних справ Наполеоном за проповідь ліберальних поглядів, несумісних з імператорською полі-тикою жорсткого регулювання економіки, і став фабриканком і вче-ним. Він постійно займався самоосвітою і, ретельно простудіював-ши видатну працю А. Сміта, назавжди став його послідовником.
1819 р. Сей засновує кафедру промислової економіки при фран-цузькій Консерваторії мистецтв та ремесел, а 1830 p. стає професо-ром «Колеж де Франс», де працює до кінця життя.
«Трактат політичної економії, або Простий виклад способу, яким формуються, розподіляються та споживаються багатства» було уперше видано Сеєм 1803 p., але, оскільки він не захотів усунути з книжки критику фінансової політики уряду, її не перевидавали до 1814р. Саме тоді Сея було відряджено новим урядом в Англію для вивчення стану її економіки. Він спостерігає бурхливий розвиток індустрії і робить висновки, які знайдуть відображення в його теорії. Результати досліджень було також опубліковано в трактаті «Англія та англійці» (1814). Цього ж року доопрацьований «Трактат полі-тичної економії» знову вийшов у світ. За життя Сея він перевидава-вся п'ять разів. 1821 p. його було видано англійською мовою, і він на довгі роки став стандартним навчальним посібником з політичної економії в Англії та Америці. Згодом з'явилися його переклади ба-гатьма іншими мовами світу.
У 1828—1829 pp. Сей опублікував «Повний курс практичної по-літичної економії» у шести томах.
Політична економія Сея в основному наслідувала ідеї А. Сміта, але він звертав увагу на помилки та суперечності останнього, нама-гаючись їх виправити. Сей зробив більше, ніж просто популяризу-вав класичне вчення, він збагатив це вчення власними ідеями. За-вдяки цьому його заслуги в розвитку політичної економії важко перебільшити. Сея справедливо вважають засновником нового на-пряму в економічній теорії.
Теорія трьох факторів. Головну ідею праці Сміта — трудове походження багатства — було трансформовано Сеєм у теорію трьох факторів виробництва. Людина, капітал та земля — основні агенти виробництва, чинники зростання багатства в суспільстві. Саме вони доставляють те, що Сей згідно зі своєю теорією послуг називає про-дуктивними послугами. На них існує попит промислових підприєм-ців. Підприємці комбінують виробничі послуги з метою задоволен-ня попиту на продукти споживання.
Підприємець у Сея — це людина, що наділена особливими якостями, котрі дають їй змогу вести виробництво вибраним сві-домо курсом, панувати у сфері розподілу. Це не капіталіст у вузь-кому значенні цього слова, не землевласник чи робітник, які май-же завжди пасивні, а людина, навколо якої «обертаються» виробництво й розподіл, підкоряючись її впливові й силі волі. Тобто Сей фактично розглядає підприємця як четвертий фактор виробництва.
Виробничі послуги, що їх комбінує підприємець, — це поєднан-ня тих умов, завдяки яким виробництво функціонує: капіталу, землі та людини. Природу і значення капіталу та землі у виробництві Сей визначає через ознаки продуктивності: земля об'єктивно має такі ознаки, але проявляються вони лише за поєднання потенційних її можливостей із робочою силою та капіталом (інструменти, рема-нент, сировина). Капітал утворюється в «процесі нагромадження, інакше кажучи, через залучення до виробництва більшої кількості створених продуктів, ніж було спожито в процесі їх виробництва... і є могутнім двигуном, призначеним для використання людиною, і не існує межі капіталу, який можна акумулювати з допомогою часу, виробництва та ощадливості».
Отже, засоби виробництва, «виробнича послуга» як необхідний агент процесу створення корисних послуг є капіталом, що безперер-вно зростатиме за умови ощадливості власника та постійного функ-ціонування у сфері виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Трифакторна теорія економічного розвитку Ж.Б.Сея

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок