Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Класифікація ринків і загальні ознаки їх функціонування

Класифікація ринків і загальні ознаки їх функціонування

Назва:
Класифікація ринків і загальні ознаки їх функціонування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему
Класифікація ринків і загальні ознаки їх функціонування


План
1.Принципи класифікації ринків. Ринок предметів споживання
2. Ринки виробничих ресурсів: попит і пропонування
3. Ринок капіталів
Література


1. Принципи класифікації ринків. Ринок предметів споживання
Принципи класифікації ринків. Сучасний ринок є складним, полісистемним утворенням. Пізнати ринок неможливо без глибокого аналізу його структури, тобто елементів, з яких він складається і які взаємодіють між собою. Ринок розмежовують на різні елементи (сектори або сегменти) за такими критеріями: економіч-не призначення об’єктів ринкових відносин; ступінь зрілості рин-кових відносин; відповідність окремих ринків чинному законодавству; територіально-адміністративна ознака. У цій темі ми роз-глядаємо класифікацію ринків, головним чином, за економічним призначенням об’єктів ринкових відносин.
За цим критерієм складовими елементами ринку є: 1) ринок предметів споживання; 2) ринок виробничих ресурсів — землі, робочої сили і засобів виробництва; 3) ринок капіталів (капітальних благ); 4) ринок фінансово-кредитних ресурсів; 5) фондовий ринок; 6) ринок науково-технічних розробок та інформації. У даній темі перші три названі сегменти є визначальними, вони становлять матеріальну базу ринкових відносин.
Ринок предметів споживання. Один з найважливіших компо-нентів суспільного ринку — ринок предметів споживання, приз-начений для задоволення різноманітних особистих потреб людей.
Цей ринок безпосередньо характеризує взаємозв’язок виробництва і особистого споживання, націленість виробництва на мак-симальне задоволення фізіологічних, соціальних і духовних потреб членів суспільства. Кожна економіка має вибирати кошик споживчих товарів, які повинні бути вироблені. Безпосередньо споживчі товари і послуги виробляє так званий другий підрозділ суспільного виробництва, а в промисловості — галузі групи «Б». До галузей, які безпосередньо виробляють споживчі блага, належать легка і харчова промисловості, значна частка виробництва машинобудівного, аграрного, будівельного, транспортного комплексів і галузей нематеріального виробництва (охорона здоров’я, освіта, культура тощо).
На ринку споживчих товарів функціонують товари особистого споживання. Вони поділяються на дві великі групи: матеріальні блага і послуги. Матеріальні блага задовольняють особисті потреби людей своїми фізичними, хімічними і біологічними властивостями. Корисність багатьох матеріальних благ перебуває в прямій залежності від природних властивостей речі. Так, хліб, масло, фрукти та інші продовольчі товари мають корисність, тому що містять у собі білки, жири, вуглеводи та вітаміни, необхідні для людського організму. Нафта є корисною як паливо, бо в процесі її згорання виділяється велика кількість теплової енергії.
З розвитком виробництва корисність все більшої кількості матеріальних благ особистого споживання формується в процесі виробництва. Це стосується таких економічних благ, як посуд, меблі, холодильники, телевізори, одяг, будинки і т. д. Праця та інтелект людини в поєднанні з наукою дають можливість виробляти матеріальні блага з більш високими рівнями кориснос-ті. Це легко простежити на поколіннях холодильників, легкових машин, телевізорів, комп’ютерів та багатьох інших предме-тів споживання.
Усезростаючу роль на ринку споживчих товарів виконують послуги.
Послуги — відповідна діяльність людини, що спрямована на задоволення особистих потреб, але не набуває речовинно-мате-ріальної форми. Відмінність корисності послуг від корисності речових благ полягає в:
фізичній невідчутності, тому що їх неможливо відчути органами чуття;
невід’ємності від свого джерела (трудової діяльності), тоді як продукт у вигляді речі існує незалежно від наявності або відсутності джерела його виникнення;
неможливості їх накопичення та зберігання; послуга існує одночасно в момент «виробництва» та «споживання»;
індивідуальності та плинності якості: однакові продукти-речі мають одні й ті самі якості, тоді як однакові послуги можуть надаватися на більш високому або більш низькому рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Класифікація ринків і загальні ознаки їх функціонування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок