Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведень, завдання і види групувань, вторинне групування, статистичні таблиці

Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведень, завдання і види групувань, вторинне групування, статистичні таблиці

Назва:
Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведень, завдання і види групувань, вторинне групування, статистичні таблиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,03 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат зі статистики на тему:
“Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведень, завдання і види групувань, вторинне групування, статистичні таблиці.”


Тести
Суть статистичного зведення полягає в тому, що матеріали спостереження:
а) синтезують та аналізують;
б) класифікують та агрегують;
в) збирають та групують.
Програма систематизації та групування даних передбачає вибір:
а) групових ознак;
б) правил формування груп;
в) групових ознак і правил формування груп.
Групування, що характеризує склад однорідної сукупності за певними ознаками, називається:
а) структурне;
б) аналітичне;
в) типологічне.
Різновидом структурних групувань є:
а) секції розподілу;
б) ряди розподілу;
в) групи розподілу.
Інтервали утворюють такі формальні принципи:
а) рівності інтервалів і кратності інтервалів;
б) кратності інтервалів і рівності частот;
в) рівності інтервалів і рівності частот;
г) рівності інтервалів, кратності інтервалів і рівності частот.
Результат перегрупування називають:
а) вторинним групуванням;
б) повторним групуванням.
За логічним змістом статистична таблиця розглядається як:
а) “статистичне речення”;
б) “статистичне висловлювання”;
в) “результат обробки статистичних даних”;
г) “статистичне сполучення даних”.


Відповіді:
б.
в.
а.
б.
г.
а.
а.


План
Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведення.
Завдання і види групувань.
Вторинне групування.
Статистичні таблиці.


Розділ 3. ЗВЕДЕННЯ І ГРУПУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ СТАТИСТИЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ
Одним із етапів статистичного дослідження є зведення і групування зі-браних в результаті спостереження даних про явища і процеси.
Статистичне спостереження дає велику кількість відомостей про кожну одиницю досліджуваної сукупності. Наприклад, внаслідок перепису одер-жують відомості про кожну людину: стать, вік, освіту і ін. У звітності під-приємств з праці приводяться дані про чисельність робітників, нараховану їм заробітну платню і ін. Ці відомості статистика використовує для одержання узагальнюючих показників, що характеризують сукупність в цілому або її окремі частини (чисельність всього населення, в тому числі чоловіків і жі-нок; чисельність працівників, в тому числі робітників, ІТП, службовців то-що). При цьому зібрані відомості про явища повинні бути науково опрацьо-вані, приведені в певну систему, підсумовані, узагальнені.
Систематизація та підсумовування даних з метою одержання узагальненої характеристики досліджуваного явища за рядом істотних ознак називають статистичним зведенням.
Отже, статистичне зведення - це систематизація одиничних фактів, яка дозволяє вийти на узагальнюючі показники, що стосуються всієї досліджу-ваної сукупності та її окремих частин, здійснити аналіз та прогнозування до-сліджуваних явищ і процесів.
Застосування відповідних способів статистичного зведення зумовлено характером і формами розвитку досліджуваних явищ. З їх зміною повинні видозмінюватися і способи здійснення статистичного зведення. Перехід до ринкових відносин об'єктивно змінює принципові підходи до статистичного зведення і групування.
Статистичні зведення розрізняються за рядом ознак: за складністю по-будови, місцем проведення і способом розробки статистичних матеріалів.
За складністю побудови зведення поділяють на прості і групові.
Просте підсумкове зведення проводиться без попереднього розподілу одержаних відомостей на групи. При простому зведенні визначають загаль-ний підсумок всіх одиниць сукупності або загальний обсяг досліджуваного показника. Наприклад, для того, щоб одержати загальну чисельність студен-тів в Україні, достатньо скласти дані про чисельність студентів в усіх вищих навчальних закладах.
Просте зведення застосовується відносно рідко, оскільки досліджувані статистикою масові явища і процеси суспільного життя складні, багатогранні та суперечливі. Наприклад, при загальних відносно непоганих підсумках го-сподарської діяльності всіх промислових підприємств, взятих разом, з поля зору випадають ті, що досягли значних успіхів, і ті, що ледве функціонують, рентабельні і збиткові і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Зведення і групування статистичних одиниць. Поняття зведень, завдання і види групувань, вторинне групування, статистичні таблиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок