Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна безпека підприємства в умовах транзитивної економіки

Економічна безпека підприємства в умовах транзитивної економіки

Назва:
Економічна безпека підприємства в умовах транзитивної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,33 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Економічна безпека підприємства в умовах транзитивної економіки


Перехід до ринкових відносин, проголошений як кінцева мета реформ, проведених в Україні, проходить на базі економіки особливого роду, окремі елементи і підсистеми якої утворюють, хоча і недостатньо ефективну, систему, що розвивається. Вплив несистемних, а часто і просто суперечливих заходів останнього десятиліття породило специфічну економічну систему, що не має аналогів у світовій історії.
Жодна виробнича система не функціонує у вакуумі. Якщо економіка країни знаходиться у стані системної кризи, то ця обставина не може не відбитися на стані організації, хоча характер цього відображення може бути різним (у тому числі і позитивним). Усе залежить від виду діяльності, галузевої приналежності, форми власності, розміру організації, її економічного і ресурсного потенціалу, внутрішнього психологічного клімату і т. д. І все ж таки у даний час більшість організацій про стійкість розвитку можуть поки лише мріяти і для них є дуже актуальним питання економічної безпеки.
Економічна безпека підприємства тісно пов'язана з граничними можливостями фірми, що визначається як стратегічний потенціал фірми [1, c.25]. Стратегічний потенціал - поняття відносне: для одних цілей, при одних певних умовах, що складаються на ринках, він може бути досить високим, при наших - низьким. Так само, як і для різних тимчасових періодів, він може відповідати вимогам потенціальних споживачів продукції фірми. Важливим є внутрішня і зовнішня гнучкість організації, тобто її постійна адаптація до швидко мінливих умов зовнішнього і внутрішнього середовища. Виграє (а в інших умовах виживає) те підприємство, яке швидше інших пристосується до реалій часу й адаптується до нових умов.
Але поняття зовнішньої і внутрішньої гнучкості не є абсолютним. Існують межі адаптивності системи. Якщо зміни параметрів системи перевищують можливості її адаптивного розвитку, відбувається втрата стійкості. Якщо після втрати стійкості встановлюється коливальний періодичний режим, - це м'яка втрата стійкості. Якщо ж система переходить на інший режим руху стрибком - це тверда втрата стійкості [2, c.18].
Виділяють кілька рівнів кризових явищ: критичні ситуації, власне кризи і катастрофи. Перші характеризуються здатністю до адаптації, другі - м'якою втратою стійкості, треті - твердою втратою стійкості (тобто необхідністю зміни парадигми бізнесу, щоб уникнути втрати економічної безпеки).
Таким чином, економічна безпека може розглядатись як стан, при якому стратегічний потенціал фірми знаходиться поблизу границь адаптивності, а погроза втрати економічної безпеки наростає в міру наближення ступеня адаптивності стратегічного потенціалу до граничної зони. Інакше кажучи, якщо стратегічний потенціал фірми в існуючому вигляді вичерпав можливості пристосування до зростаючої нестабільності зовнішнього середовища у рамках самої місії, то можна говорити про погрозу економічної безпеки фірми. Ця погроза може виявитися у вигляді втрати рівня конкурентного статусу фірми або істотного погіршення фінансового стану фірми, або втрати позитивного іміджу фірми.
Катастрофічний стан настає тоді, коли ризик втрати активів фірми й особистого майна її власників наблизився впритул до свого граничного значення. Тобто економічна безпека фірми  існує лише в період найменшої імовірності повної втрати всього капіталу, що належить власникам фірми. В міру зростання цієї імовірності погроза втрати економічної безпеки підсилюється. Стратегічні управлінські рішення в період наростання погрози втрати економічної безпеки повинні бути гранично вивірені. При їхній реалізації необхідно постійно порівнювати очікуваний ефект з можливими негативними наслідками. При виробленні таких рішень можна користуватись декількома критеріями для оцінки ступеня невизначеності. Це можуть бути:
-- критерій Лапласа. Він визначається обчислюванням для кожної дії середньої величини з можливих виграшів і виробом дії, якому відповідає найвище середня величина;
-- критерій Вальда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Економічна безпека підприємства в умовах транзитивної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок