Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація обліку грошових операцій на ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»

Організація обліку грошових операцій на ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»

Назва:
Організація обліку грошових операцій на ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Організація обліку грошових операцій на ВАТ
«Івано-Франківський хлібокомбінат»


Оцінка системи обліку та контролю грошових операцій
Облік грошових операцій – це реєстрація руху грошей в касі, на рахунках в банках і ощадних касах, розрахунків підприємств, організацій та установ за взаємними зобов'язаннями, розрахунків з робітниками і службовцями, розрахунків з банками за позиками, розрахунків з бюджетом.
Кошти на розрахунковому рахунку використовуються підприємством для розрахунків з постачальниками, погашення позик і відсотків за позиками, перераховуються в касу підприємства, сплачуються податки та ін.
Перерахунок грошей постачальнику здійснюється банком з поточного рахунку підприємства на основі платіжного доручення, яке заповняється у бухгалтерії підприємства у двох примірниках. Обов'язковою умовою є перевірка і підпис цього документа головним бухгалтером та підпис керівника. Платіжні доручення реєструються у спеціальній книзі реєстрації платіжних доручень, яка зберігається у бухгалтерії. Один примірник документа залишається у банку, а другий разом із заповненою банком банківською випискою повертається на підприємство, де заноситься до відповідного реєстру синтетичного обліку і підлягає зберіганню у бухгалтерії.
Сума грошових коштів в банку збільшується в основному на суму отриманих позик, коштів, які повертаються з каси (депонована зарплата, повернені невикористані підзвітні суми, виручка від реалізації тощо).
Підставою для внесення готівки на рахунок в банку є об'явка на внесення готівки. Заповнення даного документа здійснюється касиром підприємства, з одночасним складанням видаткового касового ордера.
Далі об'явка на внесення готівки передається в банк на підпис контролеру. Касир банку розриває документ на 2 частини і заповнює на їх основі банківську виписку, об'явку він залишає на зберігання в касі банку, а квитанція передається в бухгалтерію підприємства.
Таблиця 2.1 - Типові бухгалтерські проведення за рахунком 31 “Поточні рахунки в національній валюті” на ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»
Зміст господарської операції | Дебет | Кредит
Внесені з каси на поточний рахунок в банку грошові кошти | 31 | 30
Повернені на рахунки в банку грошові кошти з бюджету. | 31 | 641
Передано грошові кошти з банку на поточні потреби підприємства | 30 | 31
Перераховано грошові кошти з поточного рахунку у банку в погашення кредиторської заборгованості перед постачальниками та підрядниками. | 63 | 31
Перераховано грошові кошти з поточного рахунку в банку в погашення заборгованості по податках і платежах. | 641 | 31
Перераховано аванс постачальнику | 371 | 31
Перераховано грошові кошти в погашення заборгованості по зобов'язаннях за розрахунками зі страхування | 65 | 31
Для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів в касі ВАТу використовується рахунок 30 “Каса в національній валюті”, за дебетом якого відображається надходження грошових коштів у касу підприємства, за кредитом – виплата грошових коштів з каси підприємства.
Грошові кошти поступають в касу підприємства з розрахункового рахунку, отримується виручка від підрозділів або повертаються невикористані суми від підзвітних осіб. Використовуються касові кошти на виплату авансу, зарплати, на господарські потреби, на відрядження тощо.
Прихід коштів в касу оформляється прибутковим касовим ордером, а їх видаток – видатковим касовим ордером. І прибуткові, і видаткові касові ордери заповнюються касиром підприємства.
Обов'язковою умовою є підтвердження ордерів підписами. Прибутковий ордер своїми підписами підтверджують касир та головний бухгалтер, а видатковий ордер – касир, головний бухгалтер, керівник, а також одержувач грошових коштів з каси. У бухгалтерії прибуткові і видаткові ордери реєструються відповідно у книзі реєстрації прибуткових і видаткових ордерів, яка зберігається в бухгалтерії.
Дані прихідних і видаткових ордерів касир заносить в касову книжку одразу після отримання або видачі коштів. В кінці кожного робочого дня, касир підраховує підсумки операцій за день і виводить залишок грошей в касі на наступне число.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація обліку грошових операцій на ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок