Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами

Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами

Назва:
Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами


1. Особливості торгівлі продовольчими товарами
Продаж продовольчих товарів регулюється Правилами продажу продовольчих товарів, які затверджені наказом МЗЕЗторгу від 28.12.94 № 237.
Роздрібний продаж продовольчих товарів здійснюється через торговельні підприємства: спеціалізовані, з універсальним асортиментом продовольчих товарів, товари повсякденного попиту, відділи (секції) підприємств непродовольчих товарів, стаціонарну дрібно роздрібну мережу (палатки, кіоски), торговельні автомати, пересувну торговельну мережу (автолавки, автопричепи, візки, лотки, бочки, цистерни тощо), а також шляхом доставки продовольчих товарів на замовлення.
Господарюючий суб'єкт зобов'язаний забезпечити стан торговельних приміщень для роздрібного продажу продовольчих товарів на рівні, що відповідає санітарно-гігієнічним, технологічним та протипожежним нормам, установленим для приймання, зберігання та реалізації харчових продуктів.
Торговельно-технологічне обладнання, що використовується при організації роздрібного продажу продовольчих товарів, повинно забезпечувати збереження їх якості і товарного вигляду протягом усього строку їх придатності. Забороняється приймати, зберігати та продавати продовольчі товари, що швидко псуються, без використання холодильного обладнання.
Транспортні засоби для перевезення харчових продуктів повинні мати санітарний паспорт, бути чистими, у справленому стані. Кузов автомашини повинен мати спеціальне покриття, що легко піддається миттю.
Працівники, що здійснюють транспортування, зберігання і продаж продуктів харчування, повинні мати спеціальну освіту (підготовку), вони, підлягають обов'язковому медичному огляду. Кожен працівник повинен мати особисту медичну книжку. Працівники, які своєчасно не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.
Неякісні, небезпечні, фальсифіковані, неправильно марковані харчові продукти, ті харчові продукти, які не отримали позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи та сертифіката відповідності або строк придатності до споживання яких закінчився, а також харчові продукти, на які відсутні документи, що підтверджують їхню якість та безпеку, повинні бути вилучені з обігу та при потребі передані на відповідну експертизу для визначення шляхів їх подальшого використання, утилізації чи знищення.
Не допускаються до продажу фасовані вітчизняні та імпортні харчові продукти без маркування державною мовою України.
Торгівля різними видами продовольчих товарів має свої особливості. Так, для більшості продовольчих товарів встановлюється термін придатності для реалізації. Для хліба житнього цей термін встановлюється 36 годин з моменту виймання з печі, а для пшеничного – 24 години, молоко у флягах – 12 годин з моменту виготовлення, сметана – 72 години, ковбаси сирокопчені – 30 діб та ін.
При відпуску хліба та хлібобулочних виробів продавець повинен користуватися спеціальними щипцями, ложечками, виделками або смужками чистого паперу. На практиці ж дуже часто користуються чистими поліетиленовими пакетами.
Забороняється відпускати хліб та хлібобулочні продукти продавцям, які приймають від покупців готівку.
2. Особливості торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами
Торгівля цими видами товарів регулюється Законом України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами” від 19.12.95, а також Постановою КМУ № 854 від 30.07.96 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Дія цього Закону та Постанови не поширюється на виробництво і торгівлю пивом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок