Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зовнішньоекономічна політика держави

Зовнішньоекономічна політика держави

Назва:
Зовнішньоекономічна політика держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Зовнішньоекономічна політика держави – це цілеспрямована діяльність по формуванню і використанню зовнішньоекономічних зв’язків для зміцнення свого потенціалу (політичного, економічного, соціального) і ефективності участі у світовій економіці.
До джерел регулювання ЗЕД відносяться:
1. Митне регулювання – це регулювання питань пов’язаних із встановленням мита та митних зборів.
2. Валютне регулювання – це діяльність державних органів з управління обігом валюти, контролю за валютними операціями, впливу на валютний курс національної валюти, обмеження використання іноземної валюти.
3. Ліцензування та квотування ЗЕД.
4. Введення спеціальних економічних норм – це територія, в межах якої встановлюється і діє спеціальний правовий режим господарської діяльності та спеціальний порядок застосування і дії законодавства України.
Державне регулювання ЗЕД має забезпечувати створення однакових можливостей для суб’єктів ЗЕД, розвивати всі види підприємницької діяльності незалежно від форм власності і господарювання. Держава та її органи не мають права безпосередньо втручатись в ЗЕД суб’єктів цієї діяльності за винятком втручання згідно із законодавством України.
До державних органів, які здійснюють регулювання ЗЕД відносяться: Верховна Рада України (найвищий орган регулювання); Кабінет Міністрів України; Президент України; Державна митна служба; Національний банк України; міністерство економіки та міністерство фінансів України; міністерство закордонних справ; антимонопольний комітет України.
Крім перерахованих загальнодержавних органів регулювання і управління ЗЕД здійснюють місцеві органи влади (регіональні відділення).
Недержавне регулювання ЗЕД відрізняється від державного тим, що здійснює опосередкований вплив на ЗЕД України.
Основні форми недержавного регулювання: міжнародні організації; міжнародні біржі (валютні, товарні та фондові); міжнародні торги; міжнародні аукціони; міжнародні господарські організації; міжнародні господарські контракти.
В Україні застосовується три режими регулювання ЗЕД:
1. Національний – передбачає, щодо іноземних суб’єктів при здійсненні ними ЗЕД на території нашої держави застосовується національне законодавство у повному обсязі.
2. Режим найбільшого сприяння – передбачає, що для окремих іноземних суб’єктів встановлюються пільги (митні, податкові) при здійсненні ними зовнішньоекономічних операцій на території України. Він надається на основі взаємної угоди суб’єктам господарської діяльності інших держав згідно з відповідними договорами. Даний режим застосовується у сфері зовнішньої торгівлі.
3. Спеціальний режим – застосовується на територіях спеціальних економічних зон, а також на територіях митних союзів, до яких входить Україна і в разі запровадження будь-якого спеціального режиму згідно з міжнародними законодавствами. Спеціальний режим передбачає: встановлення пільгового оподаткування; надання пільг при здійсненні митного контролю; надання державних субсидій, дотацій та пільгових кредитів.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Зовнішньоекономічна політика держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок