Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ОРГАНІЗАЦІЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ОРГАНІЗАЦІЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,63 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ОРГАНІЗАЦІЯ
РИНКОВОЇ
ЕКОНОМІКИ
(РЕФЕРАТ)


ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ
національна економіка
поділ праці
галузева структура економіки
економічна система
власність
суб'єкти права власності
права власності
приватна власність
державна власність
приватизація
натуральне господарство
товарне господарство | гроші
функції грошей
ціна
функції ціни
ринкова ціна
адміністративна ціна
адміністративно-командна економіка
централізоване управління
директивне планування
три фундаментальних питання
організації економіки


Тема: Організація ринкової економіки.
Питання до теми:
Принципи ринкової економіки.
Ринковий механізм.
Схема кругопотоку.
1. Принципи ринкової економіки.
Останнє десятиліття XX ст. увійде в історію як Принципи перехід багатьох країн від командної до ринкової економіки. Для того щоб глибше зрозуміти, що таке ринкова економіка, необхідно розглянути основні принципи її організації.
Ринкова економіка грунтується на приват-ній власності та ціновому механізмі розв'язання основних проблем економічної організації. Іншими важливими її принципами є: свобода підприємництва й вибору; особиста заінтересованість як головний мотив економічної поведінки; конкуренція та обмежена роль уряду в господарському житті.
Приватна власність. Як уже зазначалося, в ринковій економіці ресурси перебувають у власності приватних осіб та інституцій, але не уряду. Приватна власність дає змогу окремим особам та підпри-ємствам на свій розсуд залучати й застосовувати ресурси. Інститут приватної власності формувався еволюційно й підтримується правом заповіту — правом власника майна призначати спадкоємця влас-ності після смерті. Права власності — найістотніші, оскільки заохо-чують інвестиції, обмін та економічне зростання. Без права влас-ності люди змушені витрачати чимало зусиль та ресурсів, аби за-хистити й зберегти свою власність.
Свобода підприємництва й вибору. З приватною власністю тісно пов'язана свобода підприємництва й вибору. Ринкова економіка
покладає на підприємства відповідальність за ухвалення рішень, ефективність яких перевіряється ринком.
Свобода підприємництва означає, що власники матеріальних ресур-сів і грошей можуть вільно організовувати виробництво товарів і послуг. Вибір конкретної галузі діяльності та вихід з неї здійснюються підприємцями самостійно.
Свобода вибору передбачає, що власники ресурсів і грошей викорис-товують або реалізують їх на свій розсуд і що особа вільна вибрати будь-який вид діяльності. Цей принцип також означає, що споживачі на свій розсуд у межах грошових доходів визначають, які товари й послуги купувати. Однак свобода підприємництва й вибору у ринко-вій економіці не абсолютна, її обмежує державне втручання в економіку. Держава встановлює загальні юридичні обмеження для здійснення вибору суб'єктами господарювання та використання об'єктів приватної власності. Вона, наприклад, забороняє вироб-ництво наркотиків, небезпечне забруднення довкілля, визначає технічні умови використання автотранспорту тощо.
Особиста заінтересованість (особистий інтерес) є рушійною силою ринкової економіки. Кожна людина й господарська ланка намагають-ся робити те, що їм вигідно. Власники ресурсів прагнуть продати їх або надати в користування за найвищу ціну. Фірми бажають отри-мати найбільший прибуток. Споживачі розподіляють свої доходи так, аби дістати максимальну користь від споживання. Отже, особис-тий інтерес визначає фундаментальний спосіб дій учасників еконо-мічного життя. Причому цей спосіб поведінки має узгоджуватися з чужими інтересами. Тому дотримання особистого інтересу не слід плутати з егоїзмом.
Мотив особистого інтересу скеровує і впорядковує функціону-вання економіки. Фірми й постачальники ресурсів, дбаючи про власну вигоду й діючи в межах конкурентної ринкової системи, одночасно — ніби спрямовані невидимою рукою — сприяють до-сягненню суспільних інтересів.
Конкуренція. Свобода вибору є основою конкуренції, або еконо-мічної змагальності, притаманної ринковій економіці. Конкуренція передбачає:
1) наявність на ринку значної кількості незалежних продавців і покупців конкретного продукту або ресурсу;
2) свободу для покупців і продавців виступати на певних ринках чи залишати їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок