Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Що являє собою Міжнародний валютний фонд яке місце він займає в здійсненні регулювання міжнародною макроекономікою?

Що являє собою Міжнародний валютний фонд яке місце він займає в здійсненні регулювання міжнародною макроекономікою?

Назва:
Що являє собою Міжнародний валютний фонд яке місце він займає в здійсненні регулювання міжнародною макроекономікою?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Що являє собою МВФ яке місце він займає в здійсненні регулювання міжнародною макроекономікою?
Міжнародний валютний фонд — МВФ засновано в 1945 р. згідно з рішенням Бреттон-Вудської конфе-ренції. Членами Фонду є 182 держави, в тому числі й Україна. Штаб-квар-тира МВФ знаходиться у Вашингтоні.
Основні цілі МВФ:
- Зміцнення міжнародного співробітництва в галузі валютної політики; Забезпечення життєздатності міжнародної системи платежів і
стабілізація ринку іноземної валюти;
- Надання кредитів країнам-членам.
З самого свого заснування МВФ мав на меті сприяти подоланню про-блем неконвертованості валют, торговельних і платіжних обмежень, не-стабільності валютного ринку, які панували в 30-ті й 40-ві роки. Найс-кладнішою є проблема стабілізації валютного ринку. Суттєва зміна по-зицій ключових валют (долар США, євро, фунт стерлінгів) може дес-табілізувати світові фінансові ринки. Для зниження валютного ризику центральні банки країни можуть скоротити операції з іноземною валю-тою, і це також зменшує ефективність функціонування міжнародного ва-лютного ринку. Щоб запобігти такій ситуації, МВФ вдається до цілого комплексу заходів, які будуть розглянуто нижче.
Організаційна структура:
1. Рада керуючих.
2. Виконавча рада (директорат).
3. Директор-розпорядник.
4. Комітет з розвитку.
Рада керуючих — вищий орган МВФ. Вона складається з керуючих від кожної країни-члена (звичайно це голови центральних банків або міністри фінансів) та їх заступників. Рада збирається на засіданні раз на рік.
Компетенція Ради: прийняття нових членів, визначення їх квот, роз-поділ СДР, а також актуальні політичні питання, що постають перед МВФ. Рада може тимчасово припинити право участі якоїсь країни в про-цедурі голосування за порушення вимог Статуту.
Процедура голосування є суттєвим інструментом діяльності МВФ. В залежності від важливості питання, що обговорюється, рішення прий-мається простою або кваліфікованою більшістю. Звичайно рішення прий-мається простою більшістю, але з найважливіших питань необхідна «спеціальна більшість» — 70 або 85% голосів; вона залежить від частки кожної країни (квоти) в капіталі Фонду. Кожна держава має 250 базових (висхідних) голосів плюс ще по одному голосу за кожні 100 тисяч оди-ниць СДР, які вона має в Фонді. Тому розподіл голосів дуже нерівно-мірний.
Країни ОЕСР мають 63% голосів, решта країн — 37%.
При Раді керуючих утворено Тимчасовий комітет на рівні міністрів країн-членів (24 чоловіка), який консультує Раду з питань, пов'язаних з поточним контролем за світовою валютною системою.
Виконавча рада або Рада директорів (директорат) складається з 24 директорів, 5 з котрих призначаються країнами з найбільшими квотами (США, Німеччина, Японія, Велика Британія, Франція).
Виконавча рада засідає тричі на тиждень і керує поточною діяльністю МВФ, включно розподіл кредитів країнам-членам. Виконавча рада при-значає директора-розпорядника.
Директор-розпорядник має трьох заступників, один з яких — перший. За традицією директором-розпорядником є громадянин Європи, а пер-шим заступником -- громадянин США. Директор-розпорядник є голо-вним офіційним представником Фонду на міжнародних форумах, ділових зустрічах. Він голосує в Виконавчій раді.
Комітет з розвитку — спільний орган МВФ і МБРР, відає питаннями надання реальних ресурсів країнам, що розвиваються. Складається з 24 членів; звичайно це міністри фінансів країн-учасниць. Комітет надсилає аналітичні доповіді й рекомендації Раді керуючих МВФ і МБРР.
Функції Міжнародного валютного фонду.
МВФ виконує такі групи функцій: нагляд за валютною політикою країн-членів; кредитно-фінансова діяльність; технічна допомога; емісія СДР.
Нагляд являє собою спостереження за політикою країн-членів в галузі встановлення валютних курсів. Кожна країна зобов'язана надати МВФ за його запитом інформацію, необхідну для здійснення нагляду. Це — інфор-мація про реальний грошовий, бюджетний і зовнішній сектор економіки, про структурну політику уряду (приватизація, ринок праці, навколишнє середовище).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Що являє собою Міжнародний валютний фонд яке місце він займає в здійсненні регулювання міжнародною макроекономікою?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок