Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Витратний підхід

Витратний підхід

Назва:
Витратний підхід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Витратний підхід


На основі витратного підходу визначають вартість відтворювання. Хоча при витратному підході оцінена вартість може значно відрізнятися від ринкової вартості, оскільки між витратами і корисністю немає прямого зв'язку, проте зустрічаються чимало випадків, коли виправданий саме витратний підхід (наприклад:
для цілей страхування окремих складових майна
при судовому розділі майна між власниками
при розпродажі майна на відкритих торгах
для бухгалтерського обліку основних фондів; (при переоцінці основних фондів.)
В умовах України, де фондовий ринок тільки формується і ринкова інформація майже відсутня, витратний підхід часто виявляється єдино можливим.
Головна ознака витратного підходу — це поелементна оцінка, тобто оцінювані нематеріальні активи розчленовуються на складові частини, робиться оцінка кожної частини, а потім вартість всіх нематеріальних активів одержують підсумовуванням вартостей його частин. При цьому виходять з того, що у інвестора у принципі є можливість не тільки купити дані нематеріальні активи, але і створити їх з елементів, що окремо купляються.
Залежно від характеру оцінюваних нематеріальних активів застосовують різні методи витратного підходу. Тому тут йдеться про загальну послідовність розрахунків по даному підходу, що виконуються у декілька етапів.
Етап 1. Аналіз структури нематеріальних активів і виділення їхніх складових частин (компонентів), оцінка вартості яких буде проводитися диференційований різними методами. Якщо потрібно оцінити підприємство в цілому, а не тільки його нематеріальні активи, то в ньому виділяють такі компоненти як: основні фундації (земля, будівлі, споруди, машини і устаткування), оборотні матеріальні засоби, грошові кошти.
Етап 2. Вибір методу оцінки вартості, що є схожим, для кожного компоненту нематеріальних активів і виконання розрахунків. Для визначення вартості земельної ділянки застосовують спеціальні методи, відомі з теорії оцінки нерухомості, або розрахунки ведуть за цінами за 1 м2, вживаним при розрахунках земельного податку.
Етап 3. Оцінка реального ступеня зносу компонентів нематеріальних активів. Термін «знос» в теорії оцінки розуміється як втрата корисності об’єкту, а отже і його вартості з різних причин, тобто не тільки внаслідок фактора часу. Цей термін в іншому значенні використовується в бухгалтерському обліку, де під зносом або амортизацією розуміється механізм перенесення витрат на собівартість продукції протягом нормативного терміну служби об’єкту.
В практиці оцінки розрізняють два види зносу: фізичний знос і моральний знос.
Фізичний знос означає втрату фізичних можливостей об’єкту в процесі його експлуатації. Реальний фізичний знос оцінюється наступними методами:
по ефективному віку;
по індексах зниження споживацьких властивостей;
по зниженню чистого доходу (доходи) в процесі експлуатації.
Моральний знос характеризує втрату конкурентоспроможності і відповідно вартості, у зв'язку з появою на ринку нових більш досконалих аналогів. Моральний знос ухвалено підрозділяти на:
технологічний
функціональний
зовнішній.
Технологічний знос є слідством впливу на вартість досягнень науково-технічного прогресу в області конструкції, технології, матеріалів.
Функціональний знос є слідство зменшення функціональних можливостей оцінюваного об’єкту порівняно з новим аналогом.
Зовнішній знос виявляється в тому, що об'єкт в якийсь момент перестає відповідати новим вимогам і обмеженням, наприклад, із екологічних причин, безпеки і т.і.
Основним методом визначення морального зносу є метод порівняння з новим, більш досконалим об'єктом.
Етап 4. Розрахунок залишкової вартості компонентів нематеріальних активів і сумарна оцінка залишкової вартості всіх нематеріальних активів. Залишкова вартість на дату оцінки виходить відніманням з вартості розміру накопиченого зносу.
Стосовно таких об'єктів, як ноу-хау і винаходи, аннуітетом служать платежі роялті, тобто щорічно виплачувані підприємством-ліцензіатом суми володарю ноу-хау або патенту (ліцензіару), згідно з укладеною між ними угодою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Витратний підхід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок