Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поведінкова економіка. Поведінкова економічна теорія

Поведінкова економіка. Поведінкова економічна теорія

Назва:
Поведінкова економіка. Поведінкова економічна теорія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Поведінкова економіка. Поведінкова економічна теорія
За останню чверть століття предмет і метод економічної теорй суттєво змінилися. У своїх дослідженнях вчені все аргументованіше доводять, що економіка покликана бути наукою про людську поведінку в реальному житті та про людину у взаємодії із собі подібними. Тому емпіричне вивчення такої поведінки є не лише одним із способів тестування Існуючих теорій, а й важливим методом збирання конкретного матеріалу про поведінку людей, яку вчені покликані описувати і пояснювати. В останні роки теоретики все частіше пропонують нові концепції і розширення класичних моделей, виходячи не зі зручності математичних конструкцій, а з емпіричних свідчень про людську поведінку, що виявлені в тому числі й експериментальним шляхом.
Поведінкова економічна теорія
Тривалий час економісти вважали, що фірма діє раціонально, прагнучи досягнути головної мети — максимізації прибутку. Але її рішення не завжди раціональні, оскільки відображають особисту зацікавленість різних працівників фірми. Таким є один із висновків поведінкової економічної теорії, визнаним основоположником якої вважають американського вченого Г.-А. Саймона.
Саймон Герберт-Александер (1916—2001) народився у м. Мілуокі (США). Навчався у Чиказькому університеті, здобув ступінь бакалавра. Навчання поєднував з дослідницькою роботою та роботою асистента професора в Іллінойському технологічному інституті. У 1943 р. здобув вчений ступінь доктора політичних наук. Через три роки очолив кафедру політичних наук в Чиказькому університеті.
Автор праць "Адміністративна поведінка" (1947) і "Громадська адміністрація" (1950), написані спільно з Д. Смітбургом і В. Томпсоном, "Моделі людини" (1957) і "Організація" (1958), написані у співавторстві з Дж. Марчем, "Розв'язаная людських проблем" (1972, спільно з А. Н'юелом), "Економіка і психологія" (1963) та ін.
Упродовж 1968—1972 рр. входив до складу Консультативної ради з питань науки при президентові США. Був членом багатьох наукових академій і професійних асоціацій. Заслужений член Американської економічної асоціації, почесний доктор двадцяти чотирьох університетів. Лауреат Нобелівської премії (1978).
У процесі своїх досліджень Г.-А. Саймон створив узагальнену модель економічної поведінки — модель обмеженої раціональності. Відправною точкою була необхідність переглянути нереалістичну передумову повної інформації, що використовує неокласична теорія. Для максимізації користі чи прибутку господарському суб'єктові просто не вистачає обчислювальних можливостей. Його проблема полягає не стільки в недостатності інформації, скільки в тому, що її обсяг неможливо обробити. Процес прийняття рішень у моделі Г.-А. Саймона можна описати двома поняттями "пошук" і "прийняття задовільного варіанта".
Всупереч неокласичній теорії, на думку вченого, у людини з її обмеженими інформаційними та обчислювальними можливостями не може бути всеосяжної функції корисливості, яка дала б змогу порівняти різнорідні альтернативи. Ця функція, вважав Г.-А. Саймон, має всього два (0, 1) або три (-1,0,1) значення, де 1 — задовільний варіант; -1 — незадовільний; 0 — байдужий.
У результаті господарський суб'єкт діє у такий спосіб: пошук варіантів продовжується доти, доки не буде знайдений перший прийнятний (задовільний) варіант, а потім припиняється. Прийнятність або неприйнятність варіанта кожний визначає особисто. Саймон характеризує цей процес за допомогою запозиченої з психологічної науки категорії "рівня претензій". Концепція рівня претензій передбачає, що у кожний момент часу в людини є певне уявлення про те, на що він може (має право) розраховувати. Рівень претензій — це наче планка, яку людина збирається перескочити. Планка встановлена не надто низько — занадто доступні речі не приносять задоволення, і не надто високо — людина в принципі схильна ставити перед собою тільки ті завдання, які може вирішити. Рівень претензій динамічний, планка постійно зсувається залежно від результатів останнього стрибка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поведінкова економіка. Поведінкова економічна теорія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок