Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Способи реалізації інвестиційних проектів

Способи реалізації інвестиційних проектів

Назва:
Способи реалізації інвестиційних проектів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Способи реалізації інвестиційних проектів


Вибір способу освоєння інвестицій залежить від виду інвестиційного проекту, що реалізується, та джерел його фінансування. Освоєння інвестицій у виробничі фонди здійснюється з допомогою підрядного, господарчого або змішаного способу.
Підрядний спосіб — це організаційна форма виконання робіт, виробництва продукції та надання послуг самостійними постійно діючими фірмами, підприємствами та організаціями на основі підрядних договорів і контрактів між інвесторами та учасниками інвестиційної діяльності. Підрядними способом можуть виконуватись будь-які види робіт: будівельні, монтажні, пусконалагоджувальні, науково-дослідні, проектно-дослідні, ремонтні тощо.
Підрядним способом може здійснюватися виробництво певного виду й обсягу продукції (тис. шт. цегли, тис. м3 пиломатеріалів і т. ін.), виконання певного виду послуг, наприклад, щодо охорони об’єкту, оформлення установчих документів, реєстрація підприємства і т. ін. В інвестиційній сфері предметом підрядного договору є інвестиційний проект або частина проекту, вид або комплекс певних робіт.
Цей спосіб тривалий час був домінуючим у галузі капітального будівництва, сприяв виділенню будівництва в самостійну галузь матеріального виробництва, упровадженню науково-техніч-ного прогресу. Ним виконувалося близько 90усього обсягу будівельно-монтажних робіт. В останні десятиліття цей спосіб почав поширюватися й на інші галузі народного господарства: промисловість, сільське господарство, транспорт та ін. Послідовно стали виникати нові модифікації цього способу: бригадний, ділянковий, поточний, наскрізний, колективний та інші підряди.
У ринкових умовах ці різновиди підрядного способу можуть успішно використовуватись і отримати подальший розвиток у зв’язку з розширенням форм власності та збільшенням кількості учасників інвестиційної діяльності. На принципах бригадного підряду можуть працювати малі підприємства, обумовлюючи в договорах взаємовигідні умови виконання робіт. Ділянковий підряд може бути використаний підрозділами будівельних, монтажних організацій та фірм.
За поточного підряду укладається договір на послідовне спорудження для замовника декількох однотипних об’єктів, наприклад, житлових будинків у мікрорайоні або лінійно-протяжного об’єкта (автотраси, лінії електропередач, трубопроводу тощо). У цих умовах роботи виконуються по черзі на кожному з них або з просуванням уздовж траси лінійно-протяжного об’єкта.
Наскрізний підряд передбачає укладання багатостороннього договору між кількома суб’єктами інвестиційного проекту (підрядчиком, субпідрядними організаціями, постачальниками матеріалів, устаткування, транспортними фірмами) на спільне спорудження об’єкта для замовника, починаючи з нульового циклу й закінчуючи здачею його в експлуатацію.
За колективного підряду будівельна фірма виконує роботи для кількох замовників, укладає договір від імені трудового колективу, при цьому підрозділи фірми не закріплюються за конкретним замовником окремими договорами. Це має змогу гнучко маневрувати трудовими й матеріальними ресурсами для дотримання термінів виконання кожного проекту.
За підрядного способу ведення робіт усі суб’єкти інвестиційної діяльності, як юридичні, так і фізичні особи, можуть вступати в договірні відносини. Як правило, договір укладають дві юридич-ні особи — замовник (інвестор) та підрядчик.
Замовник — це суб’єкт інвестиційної діяльності (юридична або фізична особа), який має фінансові кошти й за вимогою підрядчика надає поручительство про свою платоспроможність. Замов-ником може бути держава, міністерство, відомство, корпорація, асоціація, об’єднання, підприємство, установа або приватна особа.
Інтереси замовника можуть бути двох типів. У першому випад-ку майбутнім власником об’єкта і його користувачем є сам замов-ник, тобто він реалізує для себе кінцеву продукцію, експлуатуючи постійні об’єкти, які є складовою його загальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Способи реалізації інвестиційних проектів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок