Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.

Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.

Назва:
Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.


Найважливішою ланкою всієї інформаційної системи ООН є Департамент публічної інформації (ДПІ). Це - один з найкрупніших підрозділів у Секретаріаті Організації. У середині 1990-х рр. ДПІ мав біля 300 штатних співробітників, річний бюджет у розмірі більше 30 млн. дол., розгалужену систему збору, опрацювання і поширення інформації. Він має у своєму розпорядженні своє відділення в Європейській штаб-квартирі ООН у Женеві, керує роботою інформаційних центрів організації більш ніж в 60 країнах.
У резолюції ГАООН 1946 р., прийнятій у зв'язку зі створенням ДПІ, підкреслювалося, що ООН зможе здійснити свої задачі тільки в тому випадку, якщо народи всього світу будуть цілком поінформовані про її цілі і діяльність. Резолюція встановила перелік тем, що підлягають першочерговому висвітленню як ДПІ, так і іншими інформаційними службами Секретаріату ООН. Серед них - проблеми боротьби за мир, роззброєння, права людини, деколонізація і соціально-економічний розвиток різних країн.
Напрямки діяльності, функції і структура ДПІ були сформульовані Технічним консультативним комітетом з інформації ООН на основі тієї ж резолюції 1946р. Відмічалося, зокрема, що робота цього Департаменту повинна бути організована і спрямована таким чином, щоб сприяти в можливо більшій мірі правильному розумінню народами світу діяльності і завдань ООН. У межах повноважень головних органів Організації загальна відповідальність за проведення інформаційної діяльності покладалася на Генсека, а безпосередня, під його керівництвом, - на заступника ГСООН, що очолював ДПІ. Об’єкти діяльності Департаменту були визначені таким чином: преса, радіо, телебачення, кіно, наочні приладдя і виставки, зв'язок із громадськістю, видавнича і довідкова робота. Ці напрямки були і залишаються головними в діяльності ДПІ. До обов'язків Департаменту і його відділень на місцях входить також активне сприяння інформаційним органам, просвітницьким закладам і іншим урядовим і неурядовим організаціям (НУО) різних країн. Крім того, - урахування коливань світової суспільної думки у відношенні до діяльності ООН і визначення тієї міри, в якій забезпечується правильне розуміння її роботи.
Структура ДПІ, визначена на основі вищезгаданої резолюції включала 5 відділів: преса і публікації; радіо; кіно і графіка; бібліотека; технічна служба. До середини 1950-х рр. у цій структурі не відбулося істотних змін. У 1955 р. на посаду керівника ДПІ був вперше призначений Заступник Генерального секретаря ООН. Крім того, у порядку експерименту терміном на 2 роки була введена посада заступника Заступника ГСООН із питань інформації. В період 1956-1968 р. у ньому замість 5 старих були сформовані 3 нових відділи: зовнішні зносини; преса і публікації; радіо- та аудіовізуальна служба.
Реорганізація Департаменту 1987 р. проходила важко і розтяглася на декілька років. Кадровий склад ДПІ був скорочений. У оглядовій доповіді, підготовленій у ході реорганізації, підкреслювалася її нагальна потреба. “...Якою б важливою не була роль ООН, вона не є урядом урядів. Її єдина влада - це влада переконання, тому ДПІ являє собою стратегічний і найбільш зручний засіб для реалізації таких повноважень”.
Функціональна структура ДПІ не раз видозмінювалася і до середини 1993 р. звелася до таких 4-х підрозділів:
Бюро спікера Генерального секретаря ООН, яке забезпечує зв'язок ГСООН й інших керівників Організації зі ЗМІ. Крім того, воно також відповідає за поширення офіційних документів, прес-релізів і інших інформаційних матеріалів ООН серед акредитованих при Організації журналістів;
Відділ ЗМІ, що займається висвітленням діяльності ООН у ЗМІ, готує теле-, радіо-, фото- інформаційні матеріали. Включає всі підрозділи колишнього Відділу інформаційних материалів за винятком Служби публікації. Крім того, Відділ ЗМІ відповідає за акредитацію і контакти з журналістами, за поширення кіно- і відеопродукції;
Бібліотечно-видавницький відділ відповідає за планування та виконання видавничої програми ООН, графічне оформлення, картографічне забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок