Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розподіл національного доходу. споживання і заощадження

Розподіл національного доходу. споживання і заощадження

Назва:
Розподіл національного доходу. споживання і заощадження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розподіл національного доходу. споживання і заощадження


План
Розподільчі відносини та їх місце у відтворювальному процесі.
Розподіл національного доходу і об’єктивні основи формування доходів населення.
Перерозподіл національного доходу.
Споживання і заощадження.


Розподіл – одна із фаз, стадій суспільного, економічного відтворювання; зв’язуюча ланка між виробництвом і споживачем.
У процесі розподілу встановлюються пропорції, частки учасників суспільного виробництва в реалізації і використання ССП взагалі і національного доходу зокрема. Розподілу передує виробництво, оскільки розподілити можна те, що вироблено. Об’єкти розподілу можна поділити на 3 групи: фактори виробництва, доходи, продукти. Суб’єктами розподілу є індивіди, домогосподарства, підприємства, держава. Розподіл у відтворюванні виконує потрібну роль:
є умовою виробництва (розподілу факторів);
визначає характер і кількісний рівень споживання.
Характер розподілу (наприклад, поділ національного доходу) визначає можливості суспільства до економічного зростання. Розподіл доходу передує розподілу факторів виробництва. Залежно від форм власності на фактори виробництва визначають характер розподілу доходів. Доходи – це грошові кошти, що отримують фізичні і юридичні особи за результатами господарської діяльності, використаної власності чи у формі соціальних виплат, громадських внесків тощо.
В економічній літературі розподільчі відносини розглядають в основному через призму розподілу національного доходу. Національний доход – це сукупний доход в економіці, який отримують власники факторів виробництва. Заново створена власність, загальна сума доходу, що отримує населення країни за відповідний проміжок часу.
Рух НД
Виробництво > Розподіл > Перерозподіл > Використання
Розрізняють функціонально-факторний та індивідуальний розподіли національного доходу. Функціонально-факторний розподіл означає розподіл НД залежно від ролі кожного фактору у створенні продукту. В міру розвитку економіки вдосконалювалася й теорія співвідношення між факторами і доходами. В епоху класичної політекономії склалося 3-факторна модель розподілу доходу:
Неокласики застосовували 4-факторну модель:
Сучасні економісти виділяють 5-факторну модель, додаючи зв’язок Держава – Трансферти. Трансферти – урядові виплати, замість яких не отримуються товари чи послуги. Аналіз функціонально-факторного розподілу дозволяє виявити частки доходу, що отримують власники факторів в результаті участі цих факторів економічної діяльності. Ці доходи називаються первинними або основними. Їх можна назвати факторними, оскільки кожен з них пов’язаний з певним фактором виробництва. У привласненні форми доходу і відбувається економічна реалізація власності на даний фактор виробництва.
Індивідуальний розподіл визначає особливі доходи. До цих доходів слід віднести: чисту заробітну плату, доходи від індивідуальної трудової діяльності, соціальні виплати держави, %, дивіденди та орендну плату, різного роду допомоги тощо. Доходи населення є визначальної складовою розподілу національного доходу. Доходи населення чи домогосподарств формуються за рахунок:
надання послуг робочих сил;
індивідуальної трудової діяльності;
власності;
соціальних трансфертних платежів.
Доходи від індивідуальної трудової діяльності – це доходи, які отримали громадяни від самостійного надання послуг чи реалізації товарів, що вироблені індивідуально.
Від власності – продукт використання землі , капіталу, майна (орендна плата, %, дивіденди).
В залежності від доступу до зазначених джерел кожен індивід отримує відповідну частку доходу – диференціація доходів населення. На коливання рівня доходів впливає:
індивідуальні здібності до праці;
відмінність в освіті та рівні підготовки;
спадщина від попередніх поколінь.
Диференціація доходів з одного боку – важливий фактор стимулювання людей до праці; з іншого – породжує проблему бідності. Нижньою межею виступає прожитковий мінімум – мінімальна сума коштів, що необхідні для забезпечення існування людини та відповідно її працездатності; вартісна величина благ, необхідних для фізіологічної діяльності людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розподіл національного доходу. споживання і заощадження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок