Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Адаптація зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК до умов зовнішнього ринку

Адаптація зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК до умов зовнішнього ринку

Назва:
Адаптація зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК до умов зовнішнього ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,81 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Адаптація зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК до умов зовнішнього ринку


Становлення ринкових відносин, формування нових конкурентоспро-можних підприємницьких організаційних структур за різними формами власності, загострення конкуренції обумовили сучасний стан розвитку агропромислового комплексу України, пріоритети та напрями його діяльності. Сьогодні сільськогосподарські підприємства зобов'язані пристосовуватись до нестабільних та невизначених умов ринку.
В умовах переходу до ринкових засад господарювання виникає необхідність вирішення нових завдань, з якими раніше сільськогосподарські підприємства не стикалися, але вирішення яких необхідне для нормального їх функціонування. Особливо важливим є виробництво конкурентоспроможної продукції для цивілізованого продажу на зовнішніх ринках з метою одержання товаровиробниками максимальних прибутків від їх реалізації.
Зовнішньоекономічна діяльність АПК України з огляду організаційних, економічних, управлінських та адаптаційних аспектів у даний час проходить складний історичний етап становлення, функціонує в жорсткому і деформованому режимі. Ця важлива сфера знаходиться в просторі своєрідних неузгоджених, а також діаметрально протилежних умов: з одного боку, - в динамічних і нерідко несприятливих для України глобальних процесах та явищах світової економіки, а з другого - в недосконалому й інертному національному або, точніше, в регіональному середовищі, з точки зору формування та своєчасного запровадження досконалої нормативно-законодавчої бази.
Аналіз стану та розвитку зовнішньоекономічних зв'язків АПК України свідчить про те, що далеко не всі питання розвитку зовнішньоекономічної інтеграції АПК мають належний рівень наукового та методичного забезпечення і практичного вирішення. Потребують теоретичні обгрунтування, базові методологічні положення і практичні аспекти у світлі динаміки новітніх процесів розвитку світового ринку та їх можливої перспективи.
Домінуючі ознаки сучасного світового ринку асоціюються, в основному, із Світовою організацією торгівлі (СОТ), Генеральною угодою з тарифів і торгівлі (ГАТТ), інтеграцією України з країнами-членами Європейського Союзу (ЄС) та іншими міжнародними угрупуваннями.
Активний рух України і її АПК у напрямі інтеграції з ринками країн-членів ЄС за прогнозними даними має забезпечити національним суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності вагомі здобутки на нелегкому шляху прихованих митно-тарифних перешкод, які дестабілізують експортно-імпортні операції.
Аналіз розвитку зовнішньоекономічних зв'язків АПК України дає підстави зробити наступні свідчить про те, що частина експорту зерна у його виробництві в 2004 р. - 18,3%, 2005 - 32,9%, 2006 - 32%, а в 2007 р. очікується на рівні близько 10%. Обсяги експорту соняшнику мають тенденцію до зменшення. Скорочення поголів'я, подорожчання кормів, темп росту цін на матеріально-технічні ресурси призвело до стримування виробництва продукції тваринництва і, відповідно експорту на 54,4% у 2006 р. [1 ]
Основна причина, що до деякої міри стримує експорт - традиційно низька конкурентна спроможність вітчизняної продукції АПК.
Вкрай низькі темпи й обсяги розвитку експортно-імпортних операцій в АПК свідчать про недосконалість розв'язання проблем адаптації зовнішньоекономічної діяльності до умов світового ринку та норм і правил ГАТТ/СОТ, а також інтеграції.
Важливо, щоб кожна одиниця експорту товарів АПК в ціновому виразі обмінювалася на зовнішньому ринку на більшу кількість одиниць щодо імпорту товарів, а також посилювалося значення основних збалансованих ринків товаровиробників.
Суттєвим чинником становлення сільськогосподарських підприємств є формування нової стратегії управління їх розвитку. Ця потреба обумовлена недосконалою організацією діяльності сільськогосподарських підприємств, неадаптованістю до змін у зовнішньому середовищі, невідповідністю якості продукції світовим стандартам, високими витратами виробництва.
Сільськогосподарські підприємства, здійснюючи виробничу діяльність у ринковому середовищі, вимушені шукати шляхи ефективного вдосконалення своєї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Адаптація зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК до умов зовнішнього ринку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок