Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Форми організації фінансової роботи

Економічна інформатика. Форми організації фінансової роботи

Назва:
Економічна інформатика. Форми організації фінансової роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна інформатика. Форми організації фінансової роботи
Інформаційне забезпечення будь-якої управлінської структури не можна уявити без організації фінансової (бухгалтерської) роботи в первинній ланці - підприємстві, установі.
Фінансова робота на підприємствах має бути організована таким чином, щоб забезпечити чіткість надходження доходів і проведення витрат, відповідальність працівників за надходження доходів і витрачання коштів.
Конкретний зміст фінансової роботи на підприємствах полягає в тому, щоб організувати чітке планування, прогнозування фінансових показників, доведення їх до виконавців і забезпечення подальшого контролю за їх виконанням, мобілізації резервів. Фінансова робота вимагає налагодженої системи розрахунків з постачальниками, покупцями, суміжними підприємствами, суміжними господарськими структурами та здійснення фінансових взаємовідносин з державним бюджетом і кредитною системою.
Форми організації фінансової роботи різні. На великих промислових підприємствах її виконують спеціально організовані фінансові відділи. При цьому зміст роботи цих відділів різний. В обох випадках вони обмежуються налагодженням взаємовідносин з бюджетом і кредитними установами -банками, в інших на них покладаються також функції щодо виписки рахунків на оплату і ведення розрахунків з покупцями і постачальниками, а також робота з ціноутворення.
На деяких великих підприємствах допускалося об'єднання фінансових, постачальницьких і збутових відділів. Однак в останні роки така практика відсутня. Формування AT, ЗАТ та інших компаній і форм передбачає спрощену структуру управління.
Практика роботи малих підприємств і кооперативів показує, що фінансова робота в них зосереджується в бухгалтерії.
Основне завдання фінансової роботи на підприємстві - виявлення резервів зниження собівартості, що є в господарстві, і підвищення ефективності використання ресурсів, а це вимагає від фінансових працівників розробки організаційно-технічних заходів щодо поліпшення використання обладнання, матеріалів, робочої сили. Проте в міру просування до ринку функції фінансових відділів змінюються, оскільки в цих умовах підприємство стає складовою частиною суспільного механізму, що постійно знаходиться в русі. Технологічні новини, конкуренція, що посилюється, ринки збуту, які змінюються (назвемо їх зовнішніми чинниками), вимагають постійного вивчення їх будь-яким підприємством і органом, що контролює їх і вивчає їх фінансовий відділ. У подальшому він повинен пов'язувати зовнішні та внутрішні зміни асортименту продукції, технологічний процес і т.д. і виробляти адекватне реагування на зміни. Для цього необхідна інформація про ринки збуту, робочу силу, закупівельні та фінансові ринки.
Необхідна дуже чітка інформація про стан фінансів підприємства, що міститься в балансі, обліку і фінансових результатах. У спрощеній формі баланс являє собою фінансовий огляд, який показує, з одного боку, джерела формування коштів, а з іншого - напрям коштів, у т.ч. актив і пасив балансу.
Облік фінансових результатів віддзеркалює доходи і витрати підприємства за певний період часу. Природно, різниця між доходами і витратами дає результат - прибуток або збитки.
Разом із тим фінансові результати не повністю характеризують робочий стан підприємства, оскільки необхідні дані про розвиток ринку збуту, тип підприємств, виробничу стратегію.
Такий короткий огляд потрібен для того, щоб зрозуміти, що у всіх країнах з розвиненою ринковою економікою уряд повинен мати уявлення про фінансове становище підприємств, наприклад, для стягнення податків або представлення субсидій з бюджету. Для цього встановлюються певні правила і вимоги, яким має відповідати фінансова інформація, зосереджена у звітах підприємств, що складаються за спрощеною формою (поквартально) і розширеною (за півріччя, рік).
Говорячи про фінанси підприємств, не можна не сказати про вплив економічної кризи і розриву господарських зв'язків, що існували раніше, негативні наслідки чого за допомогою вищезгаданих заходів, не усунути.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Економічна інформатика. Форми організації фінансової роботи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок