Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роззброєння — ключ до розв'язання глобальних проблем

Загрузка...

Роззброєння — ключ до розв'язання глобальних проблем

Назва:
Роззброєння — ключ до розв'язання глобальних проблем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Роззброєння — ключ до розв'язання глобальних проблем
План
1. Відвернення термоядерної війни як першочергове завдання людства.
2. Місце і роль у світовому господарстві країн, що розвиваються
3. Література
Відвернення термоядерної війни як першочергове завдання людства.
У світі нагромаджено 50 тис. різних ядерних боєзарядів загальною потужністю майже 50 тис. мегатонн, що у мільйон разів перевищує силу атомного вибуху в Хіросімі у 1945 р. Цього запасу достатньо, щоб знищити людство. Вибух лише однієї мегатонної ядерної бомби за силою більший від сумарної сили всіх вибухів, зроблених в роки Другої світової війни. Застосування зброї масового знищення має глобальний характер, воно не може бути локалізованим і може знищити цілу планету.
На гонку озброєнь витрачаються гігантські кошти, військові бази займають обширні території. Виготовлення та нарощування величезних арсеналів зброї завдає непоправних збитків довкіллю. Особливо небезпечними є зберігання та поховання ядерних відходів, відходів хімічного та бактеріологічного виробництва, аварії на військових заводах, бойоих літаках з ядерними та водневими бомбами. Реальною стає загроза застосування екологічної зброї (провокування землетрусів, цунамі, порушення озонного шару над територією противника тощо), мілітаризації космосу, особливо з боку США. Опитування населення країн Західної Європи свідчить, що більшість людей основною загрозою миру вважає дії США та Ізраїлю.
Мілітаризація економіки поглиблює і загострює економічні, соціальні, політичні та інші проблеми. Тому першочерговими завданнями є припинення невпинної гонки озброєнь, демілітаризація економіки. Необхідно розв'язати суперечність між інтересами людства щодо виживання і гонкою термоядерних озброєнь.
Місце і роль у світовому господарстві країн, що розвиваються.
Країни, що розвиваються, утворилися внаслідок розпаду колоніальної системи. До них належать колишні колоніальні, напівколоніальні та залежні країни Азії, Африки і Латинської Америки. Нині їх налічується приблизно 150 (із 210 країн світу). У цих країнах проживає понад 50 % населення планети.
Загальновизнана назва "країни, що розвиваються", хоч і набула всесвітнього визнання, але в науковому розумінні е не зовсім точною. Це зумовлено тим, що всі інші країни також розвиваються і можуть бути віднесені до ЇХ складу. Назва "країни, що розвиваються" виправдана частково з точки зору генезису: після розпаду колоніальної системи імперіалізму економіки більшість цих країн перебували у стані стагнації. Здобуття політичної незалежності, намагання вирішити гострі соціально-економічні проблеми тощо дало значний поштовх розвитку продуктивних сил, трансформації відсталих укладів та ін., а отже, перетворило стагнуючу і навіть деградуючу економіку на таку, що розвивається. Крім того, у сучасному тлумаченні цим терміном називають ступінь розвитку товарного виробництва і насамперед ринкової економіки в цих країнах. Логічніше такі країни називати слаборозвинутими.
Спільними економічними ознаками, які властиві народному господарству переважної більшості слаборозвинутих країн, притаманні кожному елементу економічної системи (технологічному способу виробництва, відносинам економічної власності, господарському механізму). Такими ознаками є:
1) низький рівень розвитку продуктивних сил (в тому числі засобів виробництва, що ґрунтуються на ручній праці, зосереджених переважно в сільському господарстві);
2) монокультурний характер розвитку сільського господарства і гіпертрофований розвиток окремих галузей, що працюють на експорт;
3) багатоукладність економіки з переважанням тих укладів, що ґрунтуються на натуральній формі господарювання;
4) панування докапіталістичних форм власності;
5) наявність окремих форм державного втручання в економіку (державного підприємництва, перерозподілу частини національного доходу через державний бюджет, державного регулювання);
6) надзвичайно низький життєвий рівень більшості населення.
Основними соціально-економічними укладами в країнах, що розвиваються, є державний, капіталістичний, кооперативний, дрібнотоварний і натуральний.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Роззброєння — ключ до розв'язання глобальних проблем

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок