Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Загальна характеристика оціночних показників діяльності підприємств.

Загальна характеристика оціночних показників діяльності підприємств.

Назва:
Загальна характеристика оціночних показників діяльності підприємств.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальна характеристика оціночних показників діяльності підприємств.


Кризовий стан української економіки, що охопив усі галузі в період з кінця 80-х до другої половини 90-х років минулого століття, був викликаний не тільки розладом господарських зв'язків після розпаду Радянського Союзу, а й наростаючою негативною тенденцією спаду ефективності виробництва ще радянської економіки. Це виражалося у стійкому зниженні обсягів виробництва, постачань продукції, падінні фондо- та матеріаловіддачі. Продуктивність праці підвищувалося переважно за рахунок цінових факторів.
Вихід із кризової ситуації багато в чому залежить від вирішення проблем підвищення ефективності виробництва в умовах ринкових відносин, упровадження досягнень науково-технічного прогресу, раціонального використання виробничого потенціалу підприємств, економії усіх видів ресурсів, структурної перебудови як в окремих галузях економіки, так і в усьому народному господарстві. Після фінансової кризи 1998 р. намітилася тенденція до збільшення українського внутрішнього валового продукту (ВВП), що триває дотепер.
Перехід підприємств на роботу в умовах ринкових відносин потребує удосконалювання господарського механізму, цінової політики. Тому дослідження ефективності виробництва потребує комплексного підходу. Підвищення ефективності виробництва розглядається у двох основних аспектах:*
дослідження закономірностей розвитку окремих її напрямів;*
комплексний аналіз тенденцій зміни ефективності виробництва загалом під впливом найсуттєвіших факторів.
В умовах ринкових відносин кожне підприємство самостійно виробляє власну економічну стратегію поводження на ринку. Важливу роль при цьому відіграють різні аспекти управління — менеджмент і маркетинг. На наш погляд, основними функціями менеджменту є:*
розробка прогнозу і стратегічного плану розвитку підприємства;*
реалізація планів досягнення наміченої економічної ефективності виробництва.
Ці дві функції менеджменту на підприємстві є ключовими. Оскільки першочергове завдання ринкових відносин — підвищення ефективності виробництва, то вирішення цього питання дасть змогу припинити негативні тенденції скорочення обсягу виробництва і зниження якісних показників роботи, стабілізувати економіку підприємств.
У сучасних умовах перед керівниками і фахівцями підприємств різних галузей промисловості постала гостра проблема одержання фундаментальних знань у галузі менеджменту. Цю проблему можна зокрема вирішити, вивчаючи праці основоположників менеджменту. Теорію і практику управління створили класики менеджменту: Ф. Тейлор, А. Файоль, Г. Форд. Вони заклали основи наукового управління підприємствами, що дало змогу західним країнам значно збільшити продуктивність праці, врегулювати відносини підприємців з працівниками тощо.
Так, Ф. Тейлор писав: "Наукова організація управління не передбачає як свою необхідну передумову жодного великого винаходу або відкриття нових і вражаючих фактів. Вона передбачає лише певну нову комбінацію елементів, якої колись не існувало: тобто таке збирання, аналіз, групування і класифікацію уже відомих даних у нові закони і правила, що ці колишні розрізнені знання організовуються в нову чітко побудовану науку".
Фундамент здорової економіки — забезпечення ринку необхідною продукцією і товарами.
З цього приводу Генрі Форд писав: "Успіх у виробництві залежить винятково від мистецтва виробника служити споживачеві, пропонуючи те, що йому подобається. Йому можна догодити вищою якістю і низькими цінами. І той, хто зможе дати споживачу кращу якість за низькими цінами, неодмінно стане на чолі індустрії — незалежно, які товари він випускає. Одностороннє орієнтування на ціни замість працювати без помилок характеризує той тип людей, які не мають права вести справи, бути власниками засобів виробництва".
Багатство нації, добробут народу залежать не від кількості грошей, а від кількості і якості матеріальних благ, тобто — від ефективності функціонування виробничої сфери.
У нормальній економіці збільшення грошових доходів відбувається паралельно із збільшенням обсягів продукції і відповідно до нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Загальна характеристика оціночних показників діяльності підприємств.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок