Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Напрямки політики підтримки малого підприємництва в регіоні

Напрямки політики підтримки малого підприємництва в регіоні

Назва:
Напрямки політики підтримки малого підприємництва в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 334.012.64 О.С. Хачатурян, ас.
Кіровоградський національний технічний університет
Напрямки політики підтримки малого підприємництва в регіоні
Визначена стратегічна мета регіону та окреслено коло задач, які необхідно вирішити для її реалізації. Проаналізовано напрями регіональної підтримки сільського малого підприємництва з метою підвищення зайнятості на селі. Наведено переважні сфери діяльності малих підприємств у сільській місцевості. Підкреслено провідну роль органів регіональної влади та місцевого самоврядування у створенні сприятливих умов для динамічного розвитку сільського малого підприємництва мале підприємство, регіональна політика, сільське підприємництво, зайнятість
Створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва в умовах фінансово-економічної кризи є для регіону не тільки економічною задачею, але й соціальною, так як саме мале підприємництво здатне активно генерувати нові робочі місця, нові точки росту, тим самим забезпечити зайнятість населення.
Мале підприємництво на сьогодні відіграє найважливішу структурну роль соціально-економічного розвитку регіону, тому необхідно сприяти підприємництву та створювати для його роботи максимально сприятливі умови на регіональному рівні. Регіональні органи влади повинні визначити пріоритети та досягати їх безумовного виконання, концентрувати ресурси саме на цьому.
Регіональний аспект становлення підприємництва розробляється такими вченими, як М.І. Долішній [6], І.М. Комарницький [1], О.В. Кужель [3], В.І. Пила [4], Д.М. Стеченко [5] та іншими. Велика частина вітчизняних наукових досліджень присвячена аналізу сучасного стану підприємництва, оцінці роботи малих підприємств.
Однак, ще чимало проблем існуючої системи розвитку малого підприємництва, особливо на регіональному рівні в сільській місцевості, залишаються нерозв'язаними. У зв'язку з цим особливу актуальність мають такі питання, як підвищення ефективності регіональної політики в даному секторі економіки, розробка системи розвитку та підтримки суб'єктів підприємницької діяльності.
Метою статті є визначення основних напрямів і заходів регіональної політики підтримки малого підприємництва, видів його діяльності та підвищення за рахунок цього зайнятості населення в сільській місцевості регіону.
У процесі подолання фінансово-економічної кризи особливого значення набувають проблеми регіонального економічного розвитку. Економічний розвиток регіону є важливою складовою економічного розвитку держави. «Сильні регіони - сильний центр» - теза, яка повинна бути реалізована в ході подолання кризи [2].
Стратегічна мета регіону - створення умов, стимулюючих громадян до здійснення підприємницької діяльності, збільшення кількості діючих суб'єктів малого підприємництва, їх внеску в податкові доходи бюджету, в розвиток зайнятості населення.
Для реалізації цієї мети необхідно вирішити наступні задачі:
- вибудувати систему взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єктів інфраструктури підтримки підприємництва і бізнес- співтовариств регіону;
© О.С. Хачатурян. 2009
- розробити та реалізовувати комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для малого підприємництва;
- виявити умови та визначити напрями розвитку малого підприємництва.
Не секрет, що мале підприємництво ще недостатньо розвинуте у сільській місцевості, особливо в районах, найбільш віддалених від центру, хоча хто як не селяни потребують його більше всього. Дуже важливо розширити поле діяльності сільського підприємця, адже нові виробництва - це нові робочі місця, пристойна заробітна платня та нова культура побуту.
Тому доцільними є наступні напрями роботи з розвитку підприємництва та підвищенню зайнятості на селі на середньострокову перспективу:
- розширення доступу суб'єктів малого підприємництва, в тому числі особистих підсобних господарств, селянських (фермерських) господарств і сільськогосподарських споживчих кооперативів, до фінансових і матеріальних ресурсів;
- розвиток системи сільськогосподарської кредитної кооперації;
- підготовка кадрів для малого підприємництва;
- забезпечення консультаційної, організаційно-методичної та інформаційної підтримки малого підприємництва;
- сприяння росту конкурентноздатності та просуванню продукції суб'єктів малого підприємництва;
- сприяння в усуненні адміністративних бар'єрів і перешкод, стримуючих розвиток підприємництва;
- створення та розвиток мережі сільськогосподарських споживчих кооперативів з постачання, збуту та переробки сільськогосподарської продукції;
- розвиток несільськогосподарських видів діяльності (наприклад, сільський туризм, сільська торгівля, народні промисли та ремесла, побутове та соціально- культурне обслуговування сільського населення, заготівля та переробка дикоростучих плодів і ягід, лікарських рослин).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Напрямки політики підтримки малого підприємництва в регіоні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок