Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація трудових процесів і робочих місць

Організація трудових процесів і робочих місць

Назва:
Організація трудових процесів і робочих місць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Організація трудових процесів і робочих місць
План
1. Трудовий процес як елемент виробничого процессу
2. Мета і завдання організації праці на підприємстві
3. Принципи організації праці

Трудовий процес як елемент виробничого процесу
Трудовий процес— це процес прямого чи опосередкованого впливу працівника через технічні засоби на предмет праці з метою виготовлення продукції (виконання робіт, надання послуг), що супроводжується витратами фізичної і нервової енергії людини.
Основними елементами трудового процесу є:—
предмет праці — об'єкт впливу, що повинен бути перетворений на продукцію для проміжного (деталі, вузли, напівфабрикати та іи.) чи кінцевого споживання;—
засоби праці — знаряддя виробництва (устаткування, інструменти, оснащення, енергія), будинки, приміщення, споруди, необхідні для впливу на предмет праці;—
технологія (спосіб, сукупність методів впливу на предмет праці);—
власне праця — робоча сила людини, її здатність до професійної діяльності визначеної складності й інтенсивності.
Зазначимо, що в ході виробництва можуть здійснюватись і так звані природні процеси, що відбуваються без прямої чи опосередкованої участі працівника. Таким чином, будь-який виробничий процес може розглядатися як сукупність трудових і природних процесів. Підвищення ефективності трудового процесу передбачає вдосконалення всіх його елементів, що може бути забезпечене удосконаленням технічної бази праці та її раціональною організацією. Разом з тим надзвичайна розмаїтість трудових процесів вимагає диференційованого підходу до завдань і методів їх раціоналізації. Для забезпечення такого підходу трудові процеси класифікують за такими істотними ознаками: характер предмета чи продукту праці; виконувані функції; періодичність процесу; характер участі працівника у впливі на предмет праці; стабільність структури трудового процесу; ступінь його регламентації; форми його організації (табл. 5.1).
Ознаки класифікації | Види трудових процесів
1 | 2
Характер предмета чи продукту праці | 1.1. Матеріально-енергетичні: предмет і продукт праці — речовиний (сировина, деталі, матеріали) чи енергія (електрична, теплова та ін.).
1.2. Інформаційні: предмет і продукт праці — інформація
Виконувані функції | 2.1. Перетворення предметів праці.
2.2. Обслуговування устаткування і робочих місць.
2.3. Обслуговування працівників.
2.4. Підготовка й управління виробництвом
Періодичність . процесу | 3.1. Переривчасті (дискретні): супроводжуються зупинками для знімання готової продукції та завантаження сировини (напівфабрикату).
3.1.1. Циклічні: постійно повторюються з однаковою періодичністю (масове, велико-серійне виробництво).
3.1.2. Нециклічні: не повторюються чи повторюються з різною періодичністю (дослідне, одиничне, дрібносерійне виробництво).
3.2. Безупинні: виконуються протягом тривалого часу, завантаження сировини, зняття готової продукції здійснюються без зупинки основного процесу, що переривається один раз у півроку — рік для профілактичного огляду і ремонту устаткування
Характер участі працівника у впливі на предмет праці | 4.1. Ручні: здійснюються за допомогою нескладних ручних інструментів, що приводяться в дію м'язовою силою працівника чи додатковим джерелом енергії.
4.2. Машинно-ручні: перетворення предмета праці здійснює виконавчий механізм машини, але переміщення предмета праці щодо інструмента (чи навпаки) виконує працівник.
Закінчення табл. 5.1
1 | 2
4.3. Машинні: участь працівника в перетворенні предмета праці полягає в установці і знятті виробу, управлінні роботою устаткування.
4.4. Автоматизовані й апаратні: здійснюються контроль, настроювання, налагодження устаткування, зміну інструментів, забезпечення предметів праці
Стабільність структури трудового процесу | 5.1.3 постійною структурою: одна чи небагато операцій постійно закріплені за робочим місцем.
5.2. Зі структурою, що періодично змінюється: за робочим місцем закріплена група операцій, що виконуються в різні періодично повторювані проміжки часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Організація трудових процесів і робочих місць

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок