Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Посередницька підприємницька діяльність. Поняття, мета та функції посередництва

Посередницька підприємницька діяльність. Поняття, мета та функції посередництва

Назва:
Посередницька підприємницька діяльність. Поняття, мета та функції посередництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Посередницька підприємницька діяльність. Поняття, мета та функції посередництва


Так, ще в рабовла-сницькому суспільстві виникає купецький капітал. З появою класу купців, які займалися лише торгівлею, відбувся третій великий суспільний поділ праці. В античному суспільстві купець-кий капітал досяг високого ступеня свого розвитку. Вже в кінці 5 ст. до н. е. він охопив усю посередницьку торгівлю. В окремих випадках торгівля стає спеціальністю цілих народів.
Розглядають торгівлю, посередництво на товарних, сиро-винних, фондових і валютних біржах тощо.
Торгівлю здійснюють підприєм-ства (фірми), що спеціалізуються на продажу або перепродажу това-рів з метою отримання прибутку. Такий вид діяльності називається комерційним. Тому підприємницькі структури, що займаються тор-гівлею і торгово-посередницькою діяльністю, називають комерційними структурами. Проте комерційною діяльністю сьогодні займаються не тільки спеціалізовані підприємства. Цей вид діяльності тією чи іншою мірою притаманний усім підприємницьким структурам незалежно від форм власності, до яких вони належать.
Оптова торгівля здійснюється великими партіями, вона не пов'яза-на з продажем товару кінцевим споживачам. Тому в оптовій торгівлі товар може бути проданий два і більше разів (спочатку на регіональ-ному, а потім на місцевому рівнях), а у роздрібній - тільки один раз.
Підприємства оптової торгівлі поділяють: на оптові фірми (органі-зації) виробників; комерційні оптові організації; агентів і брокерів.
Оптова торгівля виробників розвинена в автомобіле- та машинобу-дуванні. Комерційні оптові організації отримують право власності на товари і займаються широким спектром торгівлі у галузі будматері-алів, продуктів деревообробки, спеціальних продуктів харчування, бакалійних, тютюнових виробів, напоїв, ліків та ін. Агенти і брокери такі самі посередники, як і оптовики. Вони не отримують права влас-ності або самого товару, їх доход формується за рахунок обумовле-ного відсотка вартості товару або комісійних винагород. Відмінність між агентами і брокерами полягає у тому, що перші використовують-ся постійно, а другі - тимчасово.
Формами оптової торгівлі можуть бути: конкурентні торги; закриті торги; аукціонна торгівля (вона може бути і роздрібною).
Конкурентні торги - це форма організації торгівлі, коли потенційні продавці обумовлюють письмово умови купівлі, а також характери-стики товарів та послуг, а покупець вибирає найкращу пропозицію.
При закритих торгах умови контракту тримають в таємниці.
Аукціонна торгівля - це спосіб реалізації товарів за допомогою конкуренції покупців.
Важливе місце в здійсненні оптової торгівлі належить біржі.
Роздрібна торгівля замикає ланцюг руху товару від виробника до споживача. До роздрібної торгівлі, поряд з магазинами та іншими тор-говельними установами, належать також і підприємства громадсько-го харчування та сервісу.
Формами роздрібної торгівлі є незалежні роздрібні торговці, що во-лодіють магазином; торгівля на основі оренди торговельної точки; організація торгівлі на паях (тобто кооперативних засадах).
Основні види підприємств роздрібної торгівлі: підприємства само-обслуговування (універсами); магазини товарів за зниженими ціна-ми; магазин-склад торгівля за каталогами; немагазинна торгівля (замовлення поштою, інформаційні листи); торговельні автомати; про-даж на дому та ін.
Торгівля відображує економічні відносини суспільства За рівнем торгівлі можна робити висновок, наскільки розвинені ці відносини. Порівнюючи торгівлю в колишніх республіках Союзу (нині СНГ) і в країнах з ринковою економікою, можна виявити відмінність у системі відносин, технологічному процесі та культурі виробництва (незважа-ючи на зовні подібні атрибути). І це зрозуміло. Не будучи власниками, господарями підприємств торгівлі, її працівники за умов тоталітарної системи не були зацікавлені ні в продажу товарів, ні в сервісному об-слуговуванні покупців. Звідси байдужість, інертність, відсутність ба-жання працювати.
Сьогодні торгівля України перебуває на шляху до комерції, що зу-мовлено більш високим рівнем розвитку її.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Посередницька підприємницька діяльність. Поняття, мета та функції посередництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок