Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

Загрузка...

Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

Назва:
Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства


Державне управління в умовах інформаційного суспільства та державне управління освітою в інформаційному суспільстві є ключовими поняттями при переході від індустріального суспільства до інформаційного. Зміст поняття “інформаційне суспільство” та його вплив на розвиток людства в наш час є досить суттєвими, тому і постають питання щодо забезпечення державного управління освітою в сучасних умовах, питання державної політики у цій сфері та особливостей здійснення державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства.
Доцільність окремого дослідження державного управління освітою, умов формування та реалізації освітньої політики в інформаційному суспільстві є заповненням суттєвої прогалини у дослідженні проблем формування та реалізації державної політики в галузі освіти в сучасних умовах. Поняття “інформаційне суспільство” все ширше використовується в науці та містить у собі широкий спектр застосування.
Про актуальність обраної теми дослідження свідчать також наявні об’єктивно-суб’єктивні, внутрішні й зовнішні тенденції державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та необхідність забезпечення для громадян України доступності до освіти за допомогою новітніх ІК-технологій.
Тому все це зумовлює необхідність проведення дослідження щодо державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та реалізації державної політики у сфері освіти України.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Протягом останніх років в Україні реалізуються міжнародні програми, проекти щодо реформування, трансформації, формування пріоритетних напрямів розвитку освіти. Вийшли в світ наукові праці зарубіжних та вітчизняних авторів, в яких розпочата робота з вивчення механізмів, засобів втілення на практиці державної освітньої політики. Над розробкою цієї теми працюють Б.Вульфсон [1], А.Гук [2], О.Дем’янчук [3], Г.Сафаргалієв [5] та ін.
Зокрема, Б.Вульфсон проаналізував тенденції розвитку освітнього ринку в сучасних умовах, А.Гук розглянув основні тенденції світового ринку інформаційних технологій крізь призму правового регулювання, О.Дем’янчук розглянув проблему вищої освіти в умовах глобалізації.
Невирішені раніше частини загальної проблеми. Постала необхідність дослідження аспектів інформаційного суспільства та державного управління освітою в сучасних умовах, зокрема, формування освітньої політики на загальнодержавному рівні щодо реалізації державної освітньої політики, а також особливостей її реалізації в Україні.
Мета і завдання дослідження. Проаналізувати концептуальні засади державного управління освітою в інформаційному суспільстві та обґрунтувати модель управління.
Для досягнення поставленої мети визначено такі завдання: перше, проаналізувати фактори виникнення поняття “інформаційне суспільство”, його вплив на суспільний розвиток, процеси глобалізації та управління в сучасних умовах; друге, визначити особливості державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та обґрунтувати модель управління.
Виклад основного матеріалу. Сьогодні людство опинилося на межі глобальних змін: на рівні особистості, людських спільнот, організацій, суспільств та міжнародного співтовариства в цілому. Цей процес проявляється в усіх сферах людського буття, людських відносинах, у відносинах у системі людина - природа. Людство опинилося сьогодні в глобальній кризі, розгляду оптимального виходу із якої присвячуються багато наукових досліджень, розробок, проектів, одним з яких є й теорія інформаційного суспільства.
Термін “інформаційне суспільство” посів чільне місце в лексиконі зарубіжних державних діячів різного рівня. Саме з ним пов’язують майбутнє своїх країн багато керівників. Найбільш чітко це проявилося в діяльності адміністрації президента США (національна інформаційна інфраструктура), Ради Європи (інформаційне суспільство), Канади, Великобританії (інформаційна магістраль) [2, с. 17]. Не відстають у розробці відповідних програм і концепцій розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій інші держави Європейського Співтовариства, азіатські країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок