Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ОЦІНКА ВАРТОСТІ ВІТРИЛЬНИХ ЯХТ

ОЦІНКА ВАРТОСТІ ВІТРИЛЬНИХ ЯХТ

Назва:
ОЦІНКА ВАРТОСТІ ВІТРИЛЬНИХ ЯХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 519.5:330.332
КАЗАРЄЗОВ А.Я.
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв
ОЦІНКА ВАРТОСТІ ВІТРИЛЬНИХ ЯХТ
У статті здійснена спроба кількісної оцінки вартості вітрильних яхт. Дано рекомендації стосовно створення моделі оцінки вартості вітрильних яхт. Наведено пропозиції щодо прогнозування очікуваної вартості вітрильних яхт.
In the article an attempt of quantitative estimation of cost of sailing yachts is made. Recommendations for creation of the cost estimation model for sailing yachts are developed. Recommendations for forecasting cost sailing yachts are given.ЦІНА ГОТОВИХ вітрильних яхт, увезених в Україну, зростає більш ніж у півтора раза [2]. Подорожчання ввезених яхт пояснюється ввізним митом у розмірі 40% від митної вартості яхти. Додавання 20% податку на суму митної вартості і ввізного мита приводить до підвищення ціни на 75% без врахування прибутку продавця [3].
Закордонні виробники знайшли шляхи проникнення на внутрішній ринок вітрильних яхт України. Перший з шляхів полягає в постачанні в Україну складових частин яхт та складанні з останніх готової продукції на зразок збирання закордонних автомобілів в Україні. Другий шлях проникнення закордонних виробників на ринок вітрильних яхт України буде відбуватися шляхом купівлі українських підприємств на зразок придбання закордонними банками українських банків. У такий спосіб діяла французька фірма ".Теаппеаи" при проникненні на внутрішній ринок Польщі - шляхом придбання польської верфі "Оструда" [2].
Планування вітчизняними фірмами-вироб- никами вітрильних яхт поведінки на внутрішньому та зовнішньому ринках неможливе без оцінки вартості яхт, що реалізуються провідними іноземними компаніями.
Метою даної роботи є встановлення залежності базової ціни на вітрильну яхту від її типу та розмірів.
При розрахунку вартості транспортних суден використовується група взаємно незалежних показників [4, 5]. Кількість показників велика і потребує детальної інформації про проект судна.
Для розрахунку вартості вітрильної яхти за класичними методами інформації, яка надається замовнику вітрильної яхти постачальником, недостатньо.
Спроба оцінки вартості вітрильного судна за допомогою регресійного рівняння не може бути визнана такою, що дає відповіді на всі питання. Побудувати надійне рівняння, що пов'язує базову ціну вітрильної яхти з її головними параметрами: довжиною, водотоннажністю, площею вітрил, потужністю двигуна, - вдається в окремих випадках для фірм-виробників, що виготовляють яхти за типовими проектами великими серіями. Прикладами таких фірм- виробників є відомі компанії: "Bavaria Yachts", "Degero", "San Odyssey", "Hunter", "Sunbeam". Одначе для регресійного рівняння, що визначає ціну яхти, для кожної фірми параметри рівняння значно відрізняються, ускладнюючи прогнозування ціни яхти при зміні характеристик. Різниця між значеннями відповідних параметрів регресійних рівнянь для різних фірм-виробників вітрильних яхт пояснюється особливостями технологічного процесу виготовлення продукції, комплектації базового варіанта вітрильного судна, цінової політики кожної фірми. Район плавання та конструктивний тип вітрильного судна значною мірою визначають параметри регресійного рівняння.
У даній роботі для визначення вартості вітрильної яхти пропонується метод відносних показників, що використовується у останні часи для оцінки суден та морських технічних засобів. У якості такого показника пропонується використовувати вартість однієї тони ваги судна [6].
На рис. 1 наведено результати статистичної обробки даних про вітрильні яхти, що виробляються провідними світовими фірмами- виробниками. Дані отримані стосовно ціни базової комплектації, яку наводять виробники без урахування сезонних знижок та транспортних витрат [7, 8]. Інформація оброблена по 60 вітрильних яхтах 23 провідних фірм-виробників вітрильних яхт.
З огляду на наведені на рисунку 1 дані можна зробити висновки:
Залежність між водотоннажністю вітрильної яхти та її ціною носить нелінійний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОЦІНКА ВАРТОСТІ ВІТРИЛЬНИХ ЯХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок