Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Митна конвенція про міжнародні перевезення

Митна конвенція про міжнародні перевезення

Назва:
Митна конвенція про міжнародні перевезення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Митна конвенція
про міжнародні перевезення”


ПЛАН
1. Поняття і функції Митної Конвенції про міжнародні перевезення
2. Суміжні міжнародні акти щодо міжнародного перевезення товарів
Список використаної літератури
1. Поняття і функції Митної Конвенції
про міжнародні перевезення
Митна Конвенція про міжнародні перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (далі – Митна конвенція МДП) виконує головну роль при доставці під митним контролем товарів, що перевозяться автомобільним транспортом, між митними органами, бо забезпечує фінансову гарантію доставки товарів перевізником до місця митниці призначення. Відомо, що сума фінансової гарантії з перевезення МДП із застосуванням книжки МДП не може перевищувати суму 50 тис. дол. США.
Митним кодексом з 01.01.2004 р. запроваджуються сукупність альтернативних заходів гарантування доставки товарів до митниці призначення на митній території України та умови їх застосування (статті 161 – 165), до яких віднесено:
надання власником товарів або уповноваженою ним особою гарантій митним органам. Види, умови та порядок застосування гарантій визначаються законом;
охорона та супроводження товарів митними органами при внутрішньому i прохідному транзиті. Форми та методи охорони i супроводження товарів, а також умови i порядок їх застосування визначаються митними органами. За охорону i супроводження товарів справляється відповідна плата в розмірі, що не перевищує фактичних витрат митних органів;
перевезення товарів митним перевізником (умови та порядок розглядатимуться окремо);
перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП.
Рішення щодо застосування заходів гарантування доставки товарів до митних органів призначення приймається митними органами у кожному окремому випадку, при цьому обов’язковою нормою є застосування заходів гарантування при перевезенні підакцизних товарів.
Власник товарів або уповноважена ним особа має право на свій розсуд обирати вид заходу гарантування доставки товарів із зазначених у Кодексі від митниці відправлення до митниці призначення митною територією України.
Перевізники та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності мають знати, що власник товарів або уповноважена ним особа несуть усі фінансові витрати, що виникають у зв’язку із застосуванням митними органами заходів гарантування доставки товарів (ст. 165).
Використання перевізником книжки МДП як засобу фінансового гарантування доставки товарів обмежується сумою 50 тис. дол. США (сума податків, які необхідно сплатити при випуску товарів (імпорт) у вільний обіг на митній території України). Тому приймаючи товар до перевезення в іноземній державі, необхідно здійснити нескладні розрахунки, а саме: фактурну вартість товару використати для визначення сум можливих платежів шляхом обчислення суми податку на додану вартість (20%) та суми мита (ставку мита визначити за Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності). Коли загальна сума визначених податків не перевищує гарантійну суму книжки МДП, то до даної партії товару додаткових заходів гарантування доставки митні органи не застосовуватимуться. У протилежному випадку митний орган може зобов’язати забезпечити власника товарів (перевізника, якщо він має таке повноваження від власника) додаткові заходи гарантування доставки товарів до митниці призначення.
2. Суміжні міжнародні акти
щодо міжнародного перевезення товарів
Укладено п'ять головних міжнародних актів щодо перевезення товарів:
1) Брюссельська конвенція про встановлення єдиних правил про коносамент 1924 р. (Гаазькі правила). В Брюссельській конвенції беруть участь порівняно мало держав, однак Гаазькі правила широко застосовуються як типовий договір морського перевезення товарів. У 1968 році в Брюссельську конвенцію були внесені зміни. Нова редакція отримала назву "Правила Гаага-Вісбі";
2) Гамбурзька конвенція 1978 р. про морські перевезення вантажів. Конвенція набрала чинності, але на практиці не застосовується;
3) Варшавська конвенція 1929 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Митна конвенція про міжнародні перевезення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок