Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Знову до питання державного регулювання створення нової вартості

Знову до питання державного регулювання створення нової вартості

Назва:
Знову до питання державного регулювання створення нової вартості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,48 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 338
Л.М. Фільштейн, проф., д-р екон. наук
Кіровоградський національний технічний університет
Знову до питання державного регулювання створення нової вартості
Статтю присвячено теорії проблеми формування системи менеджменту виробництва нової вартості на рівні держави. Запропонована комплексна програма формування доходів нації, як створеної на всіх щаблях економіки нової вартості, буде сприяти глибшому пізнанню дії економічних законів, дозволить повніше враховувати їх вплив на економіку, обирати варіанти менеджменту виробництва вартості, особливо її нової частини, визначати оптимальні методи її розподілу та використання, ефективно поєднувати державний менеджмент зі стимулюванням розвитку широкої господарської ініціативи суб'єктів господарювання національної економіки.
дохід нації, нова вартість, державний менеджмент, економічність виробництва
Хочу повернутись до проблеми виробництва національного доходу на душу населення. Як відомо, за рівнем виробництва валового національного доходу на душу населення Україна знаходиться в кінці таблиці (за даними Основних показників рівня соціально - економічного розвитку Європи), на 38 місці, трохи вище Молдови, Сербії, Чорногорії та Албанії.
Вивчаючи тенденції розвитку економіки України багато років, дійшов до висновку, що проблема доходу нації в незалежній державі недостатньо досліджується. Це наклало свій негативний відбиток на діючу практику, рівень та якість життя. Основним аргументом маємо те, що валовий національний дохід на душу населення України надзвичайно низький, в порівнянні з країнами Європи, а сьогодні вже і Росії та Білорусії. Рівень та якість життя в нашій державі складає: до рівня Люксембургу - майже 10 відс., Норвегії - 14,5, Швейцарії - майже 17,0 , Франції - 19,7 відс.
За даними МВФ показник зростання валового національного доходу в Україні в 2005 році склав 2,4 відс. , в той час як в Білорусії - більш як 6,0, в країнах Центральної Європи - 5,8. А в середньому в світі - 4,4 відс. В натуральних величинах валовий національний дохід на душу населення в Польщі, Білорусії, Російській Федерації, Чехії, були значно вищими, ніж в Україні.
Світовий банк веде щорічні дослідження рівнів та якості життя країн світу. Використовується для цього показник валового національного доходу (ВНД), раніше цей показник називався валовим національним продуктом (ВНП), на душу населення, які розраховуються за паритетом купівельної спроможності (ПКС). В міжнародних порівняннях для нашої країни приймається показник, як замінник ВНД, валовий внутрішній продукт (ВВП), який є сумою валової доданої вартості (ВДВ).
З метою систематизації показників рівнів та якості життя населення різних країн, всі держави світу розглядаються, так би мовити, в трьох групах: а) країни з низькими доходами на душу населення (до 600 дол.), б) країни з середнім доходом (до 6000 дол.), та в) країни з високим рівнем доходу на душу населення (6000 дол. та більше). Не важко визначити значення проблеми рівня та якості життя в нашій державі в порівнянні з країнами Європи та світу. Між тим, сучасна економічна література України явно недостатньо досліджує тенденції руху доходів нації, що найбільш повно характеризує рівень та якість життя в нашій державі. Тому розробка комплексної програми формування доходів нації, як створеної нової вартості, на всіх щаблях економіки: підприємство - місто (селище) - регіон - держава дозволить глибше пізнати дії економічних законів, повніше враховувати їх вплив на економіку, обирати потрібні комбінації менеджменту виробництва вартості та її нової частини, вибирати оптимальні методи їх розподілу та використання, науково поєднувати державний менеджмент зі стимулюванням розвитку широкої господарської ініціативи господарюючих суб'єктів національної економіки.
Історія формування та застосування економічних важелів розвитку держав, в тому числі Європи, в повоєнний період, розкриває величезну ефективність державного менеджменту, формування та використання його механізму щодо формування доходів на душу населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Знову до питання державного регулювання створення нової вартості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок