Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансово-господарська діяльність підприємств

Фінансово-господарська діяльність підприємств

Назва:
Фінансово-господарська діяльність підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ ПІДПРИЄМСТВ
Однією з основних закономірностей сучасної епохи є зростання ролі зовнішньоекономічних зв'язків у народному господарстві кож-ної держави.
Господарське зближення націй все відчутніше впливає на темпи і характер економічного та соціального розвитку, на загальну політич-ну обстановку у сучасному світі, відкриває нові можливості для практичного мирного співробітництва країн.
Ставши незалежною державою, Україна тільки входить у систе-му світового господарства і від того, як цей процес буде відбуватися, залежить не тільки і не стільки динаміка зовнішньоекономічних зв'язків, скільки можливість її економічного та соціального розвитку як органічної підсистеми світової економіки. У процесі інтеграції у світовий економічний простір суб'єкти господарювання України від-. чувають великі труднощі, які спричинені не лише зовнішніми, але й внутрішніми чинниками. Часто виникають запитання, як визначити ефективність операції, як відобразити її в бухгалтерському обліку, дотримати чинне законодавство щодо податків і валютного регулю-вання та ін.
Зовнішньоекономічні зв'язки підприємств - це сукупність гос-подарських операцій, які з погляду бухгалтерського обліку можна поділити на:*
операції з руху товарів і надання послуг;*
операції з руху капіталів.
Врахування господарських операцій з руху товарів і надання послуг - це облік традиційних у зовнішньоекономічному відношенні операцій експорту, імпорту, реекспорту, бартеру, продажу та придбання ліцензій, ноу-хау, технічної документації, оренди імпортного обладнан-ня (фінансовий лізинг). Сюди також належать операції, які нині в Україні трапляються поки що рідко. Їх перелік і тлумачення подані у «Порядку віднесення операцій резидентів при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності до договорів виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, поставки складних техноло-гічних виробів і товарів спеціального призначення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1994 p. № 882.
Облік руху капіталів - це облік інвестицій, у т.ч. придбання та продаж цінних паперів, а також надання й отримання фінансових (банківських) кредитів.
Концептуальний аспект бухгалтерського обліку зовнішньоеконо-мічних зв'язків регламентується «Положенням про організацію бухгалтерського обліку та звітності в Україні», затвердженим поста-новою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 p. № 250, із врахуванням змін і доповнень, внесених постановами Кабінету Міні-стрів України від 5 липня 1993 p. № 509, від 24 вересня 1993 p. № 804, від 21 березня 1994 p. № 175 і від 26 квітня 1995 p. № 307;
«Вказівками з організації бухгалтерського обліку в Україні», затверд-женими наказом Міністерства фінансів України від 7 травня 1993 p. № 25, із врахуванням наступних змін і доповнень.
Бухгалтерський облік зовнішньоекономічних зв'язків здійсню-ється відповідно до «Тимчасових вказівок про порядок ведення бух-галтерського обліку експортно-імпортних операцій зовнішньоторго-вими фірмами, що не є юридичними особами» Міністерства фінансів СРСР і Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків СРСР від 14 березня 1988 p. № ЗО, а також «Плану рахунків бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності зовнішньоекономічних організацій», затвердженого Міністерством зовнішньоекономічних зв'язків СРСР за узгодженням із Міністерством фінансів СРСР від 17 грудня 1990 p. Вказаний план рахунків органічно випливає з плану рахунків бухгалтерського обліку виробничо-господарської діяльності підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінан-сів СРСР від 28 березня 1985 p. № 40 і діючого сьогодні в Україні з багатьма доповненнями.
У цих нормативних актах суттєвого значення надано субрахун-кам, які відображають усю специфіку й особливості експортно-ім-портних операцій. Використання субрахунків дозволяє вести облік, здійснювати контроль над товарами за місцями їх зберігання, етапами та напрямками руху.
Так, облік експортних товарів на всіх етапах їх руху ведеться на рахунку 45 «Товари відвантажені, виконані роботи та послуги» за такими субрахунками:
4512 «Товари експортні за прямими відправками»
4513 «Товари експортні в дорозі по Україні»
4514 «Товари експортні в портах і на складах в Україні»
4515 «Товари експортні в дорозі за кордоном»
4516 «Товари експортні на складах, у переробці і на комісії за кордоном»
4517 «Товари, зняті з експорту в портах і на складах в Україні»
4518 «Товари експортні відвантажені, але не відфактуровані іноземним покупцям».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Фінансово-господарська діяльність підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок