Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розробка та ухвалення управлінських рішень

Розробка та ухвалення управлінських рішень

Назва:
Розробка та ухвалення управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема : Розробка та ухвалення управлінських рішень
Зміст і види управлінських рішень.
Процес прийняття рішень.
Методи прийняття рішень.
Умови ефективності управлінських рішень.
Організація і контроль виконання рішень.
Зміст і види управлінських рішень
Кожна людина на протязі дня приймає десятки, а на протязі життя тисячі рішень. Проте для менеджера прийняття рішення – постійна і відповідальна робота.
Рішення – це творчий процес вироблення однієї або декількох альтернатив із множинності можливих варіантів дій, спрямованих на досягнення поставленої цілі.
Вироблення і прийняття управлінського рішення – ключова процедура в діяльності менеджера, яка визначає весь подальший хід процесу управління. Впливає на кінцевий результат діяльності організації. Одним з показників діяльності менеджера є його здатність приймати вірні рішення. Ефективність роботи керівника визначається тим, наскільки своєчасно і повно ці рішення були реалізовані.
Рішення відносяться до числа творчих операцій в технології управлінських робіт і являє собою розгорнутий в часі логіко-розумовий, емоційно-психологічний, організаційно-правовий акт, що виконується менеджером в межах своїх повноважень одноособово або з залученням інших осіб.
Потреба у прийнятті рішення виникає у зв’язку з обставинами:
Зовнішніми – наказ вищої організації, регулювання взаємовідносин з кооперативними підприємствами та організаціями;
Внутрішніми – відхилення від заданих параметрів виробництва або надання послуг, резервів, порушення трудової дисципліни, заохочення працівників та ін..
Рішення є відповідною реакцією на внутрішній і зовнішній впливи, вони спрямовані на розв’язання проблем і максимальне наближення до заданої цілі.
Управлінське рішення – це результат творчого процесу працівників щодо напрямів, методів, засобів виходу з ситуації.
Значення управлінського рішення розкривається у його функціях:
1) скеровуючи функція – полягає у тому, щоб скерувати діяльність організації і виконавців відповідно до її стратегії і тактики;
2) функція узгодження – управлінське рішення визначає місце кожної ланки, працівника у вирішенні завдань, координує їхні дії та необхідні ресурси у часі і просторі;
3) стимулююча – функція активізації виконавців задля мети організації.
Рішення класифікують за такими ознаками:
¦ за сферою охоплення: загальні (стосуються всієї організації); часткові (стосуються конкретних підрозділів, служб, проблем).
¦ за часом дії: стратегічні, тактичні, оперативні.
¦ за характером дій: директивні, нормативні, методичні, рекомендаційні, дозволяючі.
¦ за напрямом впливу: направлене на зовнішнє середовище (взаємовідносини з постачальниками, споживачами тощо), направлене на внутрішню систему.
¦ за функціональними призначеннями: планові, організаційні, регулюючі, активізуючи, контрольні.
¦ за характером і змістом: творчі, прийнятті за аналогією, інтуїтивні (базуються на відчуттях менеджера у правильності вибору).
¦ за способом прийняття: індивідуальні, колективні.
¦ за рівнем прийняття: на вищому рівні управління, на середньому рівні управління, на нижчому рівні управління.
¦ за ступенем повноти інформації: прийняті в умовах визначеності; прийняті в умовах невизначеності, прийняті в умовах ризику.
¦ за методами підготовки: креатині (творчі, оригінальні приймаються творчими особистостями), евристичні (нові, пошукові, які приймаються з допомогою евристичних методів), репродуктивні (відтворюючі, традиційні).
Загалом усі рішення можна поділити на дві категорії: програмовані та непрограмовані:
Запрограмована рішення, коли число можливих альтернатив обмежено і вибір повинен бути зроблений в межах напрямків, заданих організацією.
Незапрограмована рішення – це рішення, які вимагають в певній мірі нових ситуацій; вони внутрішньо не структуризовані (наприклад, як покращити продукцію? Як вдосконалити структуру).
Можна виділити наступні різновиди особистих профілів рішень:
Рішення врівноваженого типу – притаманні людям, які приступають до проблем з вже сформованою вихідною ідеєю, що виникає в результаті попереднього аналізу умов і вимог задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розробка та ухвалення управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок