Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Трансформація підприємств з точки зору системного підходу 

Трансформація підприємств з точки зору системного підходу 

Назва:
Трансформація підприємств з точки зору системного підходу 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Трансформація підприємств з точки зору системного підходу 


Основною задачею будь-якої системи, в тому числі і підприємства, є формування такої моделі яка б дозволила досягти цілей діяльності цього підприємства за мінімальних зусиль та витрат. Процес формування нових якостей моделі управління, або її зміна є реформуванням системи підприємства, за допомогою якої підприємство досягає динамічної рівноваги.
Світова практика щодо реформування підприємств одним із поширеніших способів фінансового оздоровлення, та підвищення ефективності діяльності фінансово благополучних підприємств визначає реструктуризацію, яка в науковому менеджменті має назву трансформації.
Процес трансформації найбільш притаманний кризам (точкам перелому) в розвитку підприємств. Кризовим станом в розвитку системи можна назвати як перехід від стабільності до покращення, так і перехід від стабільності до погіршення (рис.1.).  
 
Рисунок 1. - Кризові стани в розвитку системи.
Оскільки будь-яке підприємство є системою, то воно і діє згідно з об’єктивно існуючими законами розвитку систем. За твердженням В.Сибірякова [1] криза є нормальним станом для будь–якої системи. А більшість систем розвиваються за так званою “кривою насичення”, або S-кривою, яка представлена на рис.2.
Як бачимо в процесі розвитку підприємства як системи його очікують три кризи – a, b, c. Перша з них – позитивна, два інші – негативні. Кожна з яких вимагає своїх заходів щодо трансформації.      
Рисунок 2. - Крива розвитку підприємств.
Відклавши по осі у коефіцієнт економічного зростання підприємства, після точки а побачимо зростання, однак це також результат кризи, тому керівництву підприємства необхідно готуватися до змін, оскільки значне зростання обсягів діяльності неодмінно призведе до перебудови оргструктури підприємства і системи продаж. Зазвичай керівництво вітчизняних підприємств не займається цим, навіщо турбуватися, витрачати додаткові кошти, час і ресурси на додаткові перебудови і трансформації, якщо обсяги виробництва і продажу зростають, продукція покращується, кількість покупців збільшується. На цьому етапі виникає протиріччя між структурою, яка склалася на підприємстві та зростаючими обсягами діяльності. Якщо не приймати необхідних заходів, то через деякий час підприємство опиниться у точці b рис.2 – негативній кризі. Небезпека цієї ситуації в тому, що загальні показники діяльності підприємства будуть зростати однак темпи їхнього росту будуть знижуватися. В даний момент вже необхідно приймати екстрені заходи щодо реформування підприємства, передумови ж цього були закладені десь на середині відрізку a – b. Виникає ланцюгова реакція з неприємних фактів. В сучасних, швидко розвиваючихся умовах керівництво підприємства може і не встигнути прийняти ніяких заходів зі спасіння підприємства. Тоді наступає криза с в результаті чого показники або стабілізуються на якомусь рівні або підприємство очікує банкрутство, вихід з ринку чи загибель.
Проведений Ю.Сибіряковим [1] аналіз криз різних систем показав, що існує всього два способи подолання криз. Перший з них можна сформулювати у вигляді правила: якщо система вичерпала ресурси свого розвитку – об’єднайте її з іншою системою, яка описується тією ж функцією. При цьому бажано, щоб друга система була молодшою, на першому чи другому етапі власного розвитку. Таке об’єднання породжує діяльність нової системи, ресурси якої значно вищі кожної з попередніх (рис.3. та рис.4).         
Графічне поєднання двох систем дає якісний стрибок, цей стрибок буде спостерігатися і в реальному житті.
Інший шлях виходу системи з кризи – розвиток однієї з підсистем. Це шлях, коли підприємство використовує наявні ресурси (оборотні і основні засоби, технології, організації, колективи та ідеї тощо) для розвитку нових напрямків діяльності. Фактично мова йде про утворення нових S-кривих (рис.5).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Трансформація підприємств з точки зору системного підходу 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок