Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку економіки

Розвиток промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку економіки

Назва:
Розвиток промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку економіки


Стале соціально-економічне зростання в Україні може бути досягнуте тільки на інноваційній основі при активному використанні сучасних науково-інноваційних розробок. Лише в цьому випадку реалізуються плани високої якості зростання, ресурсозбереження, ефективності виробництва, випуску конкурентоспроможної на внутрішньому і світовому ринках продукції.
На сучасному етапі розвитку країни активізація науково-інноваційної діяльності є одним з визначальних факторів структурної перебудови та прискорення економічного зростання. Замість цього в Україні під час ринкової трансформації суспільної системи спостерігається швидке падіння впровадження інновацій. Тому структурна перебудова економіки в Україні поки що не відбувається на інноваційній основі.
Усі ці умови і обумовили вибір теми дослідження та її актуальність для національної економіки України.
Перехід до інноваційної моделі розвитку економіки — найхарактерніша прикмета сучасного етапу в розвинутих країнах. Розвиток інноваційного типу зростання супроводжується різким збільшенням масштабів активності підприємницької діяльності, пов’язаної із організаційно-господарським новаторством і розширенням адміністративно-економічної свободи господарюючих суб’єктів.
Інновації, особливо у промисловості, — суттєвий елемент підвищення ефективності економіки. Промислова інновація починається з ідеї і проходить фази дослідження, розробки та створення нових зразків продукції, технологій чи послуг та їх комерціалізацію.
На світовому ринку наукомісткої продукції чітко простежується тенденція посилення конкуренції. У зв’язку з цим дедалі більша частка витрат підприємств переноситься із сфери промислового виробництва у сферу досліджень і розробок нових технологій та виробів.
У системі зовнішньополітичних пріоритетів України особливе місце посідає співробітництво з ЄС. Європейський вибір нашої держави відкриває нові перспективи співробітництва з розвиненими країнами континенту, надає можливості економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин. Перспектива інтеграції в Європейський Союз стимулюватиме компанії, що базуються як в ЄС, так і за його межами, до серйозного розгляду можливостей інвестування в Україні. Прямі іноземні інвестиції можуть стати одним із чинників, що допоможуть відновити економіку України і модернізувати застарілі засоби виробництва й технологій на підприємствах.
В галузі іноземного інвестування країни ЄС значною мірою займають значну позицію. Лише три країни на початок 2008 р. мали вкладення капітал в українську економіку в сумі понад 14000 млн. дол. США: Кіпр 5941,8млн. дол. або 20,1 % всіх іноземних інвестицій України, Німеччина - 5917,9 млн. дол. (20,1%), Нідерланди - 2511,2 млн. дол. (8,5%). При цьому, наприклад, інвестиції провідного партнера Кіпру порівняно з початком 2007 р. навіть зменшилися до 3011,7 млн. дол. Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України на 01.01.2006 становив 16375,2 млн. дол. США, (на 01.01.2005 р. – 8353,9 млн. дол.) Головними країнами-інвесторами, на які припадає 73,6% загального обсягу іноземних інвестицій є Німеччина – 5505,5 млн. дол. (43,6 % загального обсягу інвестицій), Кіпр – 1562,0 млн. дол. (7,1%), Австрія – 1423,6 млн. дол. (8,7%), Нідерланди – 721,8 млн. дол. (4,4%).
Таким чином, з кожним роком дещо збільшуються інвестиції у виробничий сектор і значення таких капіталовкладень стає дуже важливим для української економіки.
Розвиток і посилення ефективності господарювання промислових підприємств України значною (якщо не вирішальною) мірою залежать від загальнодержавного інвестиційного потенціалу, який формується за рахунок різних фінансових джерел, у тому числі іноземних інвестицій. За кризового стану більшості вітчизняних підприємств та організацій, за браком власних інвестиційних ресурсів та інтенсивною інтернаціоналізацією (інтеграцією) виробничо-господарських систем об'єктивно необхідним стає все ширше залучення іноземних інвестицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток промислових підприємств у контексті інноваційного розвитку економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок