Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки

Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки

Назва:
Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки         
Міжнародна анархія — це те, що з неї роблять держави. 
А.Вендт  
       
Президент США Джордж Буш, виступаючи 1990 року перед виборцями, проголосив про створення після “холодної війни” нового світового ладу. Відтоді минуло майже десять років, проте епоха вселенського миру та безпеки так і не настала. Чому? Якою стала міжнародна система після після закінчення “холодної війни”? І що чекає її в найближчому майбутньому? Якщо людство не бажає повторювати трагічних помилок, варто замислитися над цими питаннями. 
       Попри загальновідому нині тезу про те, що міжнародний устрій змінився і вимагає відповідних змін у міжнародному праві, деякі істини залишилися актуальними. В теорії міжнародних відносин здавна конкурують дві течії. Відповідно до праць представників однієї з них (“реалістів” і їхніх наступників — “неореалістів”), війна є невідворотним злом, яке походить, за різними версіями, чи то від людської природи, чи від прагнення держав до виживання, чи від міжнародної системи, що не гарантує безпеки для всіх, — і отже підтримання миру є дуже важким завданням. Їхні опоненти (“ідеалісти” та представники інших “ліберальних” течій) стверджують, що війна — наслідок прикрих непорозумінь, а природним станом людського суспільства є мир1. 
       Однак представники обох напрямів сходяться на тому, що війна є злом, якого треба уникати. У цьому зв’язку логічно було б очікувати створення такої системи міжнародного права, яка дозволяла б ефективно запобігати порушенням миру і посяганням на права держав та їхніх громадян. 
       Після закінчення “холодної війни” і, відповідно зменшення вірогідності розв’язання нової війни — у традиційному сенсі — між великими державами, на порядку денному знову постало амбітне завдання — забезпечити paix universaille (всесвітній мир). Такі спроби характерні для періодів після кожної зміни існуючого світоустрою і є своєрідною відповіддю на ці зміни (“відгуком” на “виклик”, за визначенням А.Тойнбі). 
       Тільки у цьому столітті було дві спроби подолати міжнародну анархію створенням організації, що відала б підтриманням миру і безпеки: після Першої (Ліга Націй) і Другої (ООН) світових воєн. 
       Загальні принципи, на яких має базуватися подібна організація колективної безпеки, на думку ряду дослідників, повинні бути такими: (1) встановлення правил міжнародної поведінки; (2) впровадження і захист (enforcement) цих правил; (3) легітимність акцій з впровадження і захисту цих правил, яка випливає з широкої міжнародної згоди; (4) здійснення таких акцій міжнародними коаліціями за рішенням легітимного міжнародного органу2. 
       Виходячи з цього, система колективної безпеки має відповідати цілій низці умов: протидіяти широкому спектрові загроз (оскільки “правила міжнародної поведінки” включають нині не лише військовий, а й соціальний, етнічний, культурний, екологічний, економічний та інші виміри сучасного взаємозалежного світу), мати у своєму розпорядженні дієвий форум міжнародної взаємодії для визначення шляхів розв’язання актуальних проблем та ефективний механізм, що сприяв би неухильному виконанню прийнятих рішень, здатний забезпечити швидку й узгоджену взаємодію різних країн3. Отже, ідеальна структура колективної безпеки повинна віднайти баланс між широкою репрезентативністю (задля легітимності акцій, забезпечення об’єктивності в разі участі у розв’язанні конфліктів і врахування різних інтересів) і ефективністю (рішення мають ухвалюватись без затримок і виконуватись точно, швидко і злагоджено). 
       Необхідність ефективної системи підтримування міжнародного правопорядку є очевидною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Проблеми і перспективи створення міжнародної системи безпеки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок