Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інноваційний чинник розвитку молокопереробної промисловості

Загрузка...

Інноваційний чинник розвитку молокопереробної промисловості

Назва:
Інноваційний чинник розвитку молокопереробної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інноваційний чинник розвитку молокопереробної промисловості


Стаття 7 Закону України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» від 16 січня 2003 року №433-ІV одним із стратегічних напрямків інноваційної діяльності на 2003-2013 роки визначає високотехнологічний розвиток сільського господарства і переробної промисловості.
Проте матеріали статистичної звітності свідчать, що останніми роками спостерігається стала тенденція до скорочення кількості підприємств з виробництва молочних продуктів та морозива, які взагалі здійснюють інноваційну діяльність. Зокрема, у 2005 році з 45 підприємств молокопереробної промисловості Київської області та 396 молокопереробних підприємств України інноваційною діяльністю займалися відповідно 1 підприємство в Київській області (або 2,2% від загальної кількості підприємств) та 24 підприємства в Україні (6,1%) [1].
Зауважимо, що падіння інноваційної активності підприємств не демонструє кореляції з динамікою інвестиційних процесів, що свідчить про слабку інноваційну спрямованість інвестицій і призводить до нагромадження фізично і морально зношеного устаткування. Саме з цим пов’язана його низька продуктивність і неможливість підвищення якості і конкурентоспроможності продукції, її оновлення.
Коли ж узяти до уваги, що основними джерелами інноваційної діяльності були власні кошти підприємств (44,7% у 2005 році) і банківські кредити (23,6%), то стає зрозумілим, що дрібні інвестори (малі та середні підприємства) не здатні впроваджувати сучасні інноваційні проекти.
Найбільші інвестиції за аналізований період припадали на придбання машин, обладнання, установок, інших основних фондів. Вони у 2005 році становили 54484,7 тис. грн. або 96,3%, загальної суми витрат на технологічні інновації підприємств з виробництва молочних продуктів та морозива, що, на жаль, не дає можливості диференціювати вартість активної частини виробничих фондів і витрати на побудову офісів та адміністративних приміщень, оскільки останні не мають істотного впливу на зростання виробничого потенціалу. Окрім того, таку велику частку витрат на придбання машин та обладнання можна пояснити тим, що економічна ситуація в державі не сприяє довгостроковим інвестиціям у результати наукових досліджень, виникає необхідність найшвидшої окупності вкладених коштів.
Встановлено, що питома вага витрат на маркетинг та рекламу у загальній сумі витрат на інноваційну діяльність зменшилась з 5,3% загальної суми витрат на технологічні інновації у 2000 році до 3,2% у 2005 році. При тому, що обсяги споживання молока і молокопродуктів нижчі від науково обґрунтованих фізіологічних норм, цьому напряму фінансування необхідно приділити більше уваги. Витрати на придбання нових технологій від загального обсягу фінансування інноваційної діяльності за період з 2000 по 2005 рік були мізерними і становили у 2005 році 0,02%. Інноваційна діяльність за напрямком «Дослідження і розробки», які по суті формують базу нововведень на перспективу, у 2005 році взагалі не фінансувалася.
Обсяг реалізованої інноваційної продукції в обсязі відвантаженої продукції молокопереробних підприємств у 2005 році порівняно з 2003 роком зріс на 3% і становив 4% або 489,5 тис. грн., хоча цей показник складав 87% або 4,9 млрд. грн. у 2001 та 4,7 млрд. грн. у 2002 році.
Результати опитування представників підприємств молокопереробної промисловості України (396 підприємств у 2005 році) показали, що головними факторами, що перешкоджали здійсненню інновацій на підприємстві протягом трьох останніх років респонденти вважають: нестачу власних коштів (80,8%), великі витрати на нововведення (60,4%), недостатню фінансову підтримку держави (54,5%), високий економічний ризик (40,4%), недосконалість законодавства (38,6%), тривалий термін окупності нововведень (38,1%), низький платоспроможний попит на нову продукцію (26,3%), нестачу інформації про ринки збуту (18,2%), нестачу кваліфікованого персоналу (17,2%), відсутність можливості для кооперації з іншими підприємствами і науковими організаціями (16,9%), несприйнятливість підприємства до нововведень (15,9%), нестачу інформації про нові технології (15,4%) тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Інноваційний чинник розвитку молокопереробної промисловості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок