Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування іміджу в умовах перехідної економіки

Формування іміджу в умовах перехідної економіки

Назва:
Формування іміджу в умовах перехідної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування іміджу в умовах перехідної економіки


В умовах глобалізації забезпечення потреб суспільства і особистості на високому рівні, наближення його стандартів до європейських і міжнародних норм можливо лише при умові створення конкурентоспроможної економіки.
Головний показник конкурентоспроможності країни – рівень ВВП на душу населення. У 2005 р. цей показник у країнах Єврозони становив у середньому 32,7 тис. дол. США, в Україні за паритетною купівельною спроможністю національної валюти – лише 7200 дол.. Крім того, в рейтингу глобального індексу конкурентоспроможності (GCI) Світового економічного форуму в 2005 р. Україна посіла 78 місце. Валовий внутрішній продукт нашої країни у 2006 становив лише дві третини від рівня 1990 року. Все це є свідченням того, що економіка України ще не набула якісно нових ознак і знаходиться в перехідному стані.
За прогнозами еволюційне економічне зростання в нашій країні, що характеризується переважанням існуючих чинників і конкурентних переваг (дешева робоча с сила, експорт товарів з низькою доданою вартістю) не призведе до економіки нової якості. Україна дедалі помітніше відставатиме за більшістю показників конкурентоспроможності від розвинених країн.
Основою конкурентоспроможності економіки є висока конкурентоспроможність національних виробників товарів та послуг. Відповідно її підвищення потребує мобілізації якісно нових чинників розвитку, важливе місце серед яких належить формуванню позитивного іміджу суб’єктів господарської та інших видів діяльності.
Як свідчить практика, позитивний імідж є сьогодні надзвичайно важливим, часто вирішальним, фактором у забезпеченні ефективного функціонування компаній. На підтвердження цієї тези можна навести безліч прикладів.
Так, основну частину активів багатьох провідних транснаціональних корпорацій складають нематеріальні активи, які формуються на основі товарної марки відповідної компанії. За даними компанії “Інтербренд”, частка нематеріальних активів у вартості таких всесвітньо відомих компаній, як ІВМ і “Соса-Соlа” складає 83% і 96% відповідно(6).
Ціна на продукцію найбільш рейтингових виробників товарів і послуг набагато перевищує ціну на аналогічну продукцію інших виробників, незважаючи на те, що відповідна продукція вироблена за ідентичною технологією й на такому ж устаткуванні.
Якщо формування іміджу дуже віддалено від реального стану справ в організації рано чи пізно відбувається його повне руйнування. При цьому неминуче настає крах і самої організації. Як приклад формування штучного іміджу можна назвати горезвісні “трастові фонди” початку 90-х років минулого століття.
Отже, тільки імідж, сформований на основі об’єктивних характеристик діяльності організації, може бути реальним фактором їхнього успіху. Це пов’язано з тим, що однією з ключових причин успішної діяльності суб’єктів є психологічне тяжіння потенційних споживачів до результатів їхньої діяльності.
На думку відомого російського фахівця з формування іміджу А. Ю. Панасюка, “психологічне тяжіння людини до об’єкта може виявлятися або в прагненні мати даний об’єкт, наприклад товар, або в прагненні скористатися послугами даного об'єкта, наприклад послугою банку, або вибрати даний об’єкт, наприклад кандидата в депутати, як свого депутата” (5).
За визначенням маркетолога Ф. Котлера імідж це – “сприйняття компанії або її товарів суспільством”(2).
На наш погляд, імідж – це раціонально-емоційне сприйняття визначеною групою людей (цільовою аудиторій) об’єкта (предмета, людини, організації) на основі цілеспрямовано чи мимоволі сформованого в їхній психіці образу. Відповідно формування іміджу являє собою процес спрямований на створення у людей певного образу відповідного об’єкта й досягнення психологічного тяжіння до зазначеного об’єкта.
В умовах інтенсивного розвитку інформаційно-комунікаційного сектора життєдіяльності суспільства, роль іміджу в забезпеченні успішного функціонування будь-якої організації ще більше зростає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування іміджу в умовах перехідної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок