Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фактори конкурентоспроможності підприємства

Фактори конкурентоспроможності підприємства

Назва:
Фактори конкурентоспроможності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,91 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Фактори конкурентоспроможності підприємства


На конкурентоспроможність підприємства впливають фактори усіх рівнів конку-рентних відносин. Проаналізуємо підходи до виявлення факторів конкурентної переваги.
Одним з напрямів, що пояснює джерела конкурентоспроможності на рівні країн, їх груп, галузей та корпоративних об’єднань підприємств, є класична теорія міжнародного поділу праці. Ще класики політичної економіки задумувались над тим, чому деякі дер-жави є виробниками та експортерами певних товарів. Адаму Смітту належить теорія абсо-лютних витрат, згідно з якою країна експортує продукцію, якщо її витрати нижчі, ніж в інших країнах.
Давид Рікардо удосконалив і запропонував концепцію порівняльних витрат: ринкові сили самі спрямують ресурси країни туди, де вони можуть бути застосовані найбільш про-дуктивно; основою торгівлі є відмінності в продуктивності праці у різних країнах, і в обміні перевагу отримують ті країни, які виробляють продукцію з меншими витратами. Відповідно до закону порівняльних витрат країна спеціалізується на виробництві та ек-спорті продукції, яка відносно дешевша, й імпорті тієї, яка в інших країнах відносно дорожча, порівняно з внутрішнім ринком.
Теорія порівняльних витрат була модифікована в теорію порівняльних переваг Е. Хекшнером та Б. Оліном.
Теорія Хекшнера та Оліна базується на тому, що всі країни мають приблизно однакову технологію, але по-різному наділені такими факторами виробництва, як земля, робоча сила, природні ресурси та капітал. Ці фактори не що інше, як передумова виробничого процесу. Висновки, які вони отримали, мають назву “Теорема Хекшнера-Оліна”, суть якої в наступному: країна експортує продукцію, у виробництві якої найбільш ефективно використані надмірні фактори виробництва, і імпортує продукцію з дефіцитними факто-рами виробництва.
Узагальнюючи сказане зазначимо, що одним із джерел конкурентної переваги країни є різний рівень виробничих витрат, який може бути наслідком впливу таких факторів: ціна на природні ресурси, рівень оплати праці, витрати на електроенергію та ін.
М. Портер розробив концепцію конкурентних переваг, яка базується на принципі ефективності використання факторів виробництва [6].
Портер пропонує три концептуальних положення конкурентоспро-мож-но-сті:
1. Зміна технології в повному розумінні слова. Технологія змінює уяву про матеріало-місткість і трудомісткість, особливо якщо вона орієнтована на використання нової загаль-нодоступної сировини, чи дешевого надання їй необхідної якості. Поставивши технологію на перше місце, Портер підкреслює інноваційність як головний фактор конку-рен-тоспроможності.
2. Оволодіння факторами, що вирішують долю виробництва та збуту (які ці фактори Портер не вказує).
3. Інтернаціоналізація господарських зв’язків, глобалізація стратегій та необхідність використання перспективних “джерел сили та могутності”, випередження потенційних конкурентів, завдяки чому досягається значний відрив від розповсюджених технологій.
Практичне вирішення цих завдань Портер пов’язує з ефективним поєднанням вивозу товарів і вивозу капіталу, що створює умови виробництва висококонкурентних товарів і вигідні умови їх постачання на світові ринки. Критеріями переваги в міжнародній кон-куренції є наявність великого та постійного експорту в велику кількість країн і/чи суттєвий вивіз капіталу.
На конкурентні переваги країн впливають такі фактори, як особливості торговельної політики національних урядів і коливання валютних курсів.
Уряди багатьох країн проводять відповідну політику щодо регулювання міжнародної торгівлі, експортно-імпортних операцій, приймають заходи, щодо обмеження або активізації діяльності іноземних компаній на національному ринку.
Серед загальної кількості факторів конкурентоспроможності країни найважливішими є [6]:
1. Ресурс наукових знань, зосереджених в університетах, науково-дослідних інсти-тутах, приватних дослідницьких закладах та ін.
2. Грошові ресурси – кількість і вартість капіталу, який можна використати для фінан-сування промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фактори конкурентоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок