Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінювання кредитоспроможності банку

Оцінювання кредитоспроможності банку

Назва:
Оцінювання кредитоспроможності банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оцінювання кредитоспроможності банку


Більшість банків займаються кредитуванням не тільки фірм, корпорацій чи фізичних осіб, а й інших фінансових інститутів, у тому числі комерційних банків. При цьому вони підпадають під кредитний ризик не лише при невиконанні зобов'язань з боку корпорацій та фірм, а й при невиконанні зобов'язань з боку банків-позичальників. Банки підпадають під ризик невиконання зобов'язань банками-партнерами при проведенні міжбанківського кредитування, валютних операцій, прийманні гарантій від інших банків, підтвердженні акредитивів тощо. Тому банки повинні мати задовільну методику оцінювання кредитоспроможності не тільки підприємств, а й комерційних банків.
Нижче наведено основні групи коефіцієнтів, що використовуються для оцінювання кредитоспроможності банка-позичальника.
1. Коефіцієнти ліквідності. Крім коефіцієнтів ліквідності Кл1— Кл4, наведених у п. 15.6, при оцінюванні кредитоспроможності комерційних банків розглядаються ще ряд показників, які більшою чи меншою мірою характеризують ліквідність банку. Показник ліквідності Кл1 відображає частку загальної суми залучених коштів, які розміщені банком у безризикові та малоризикові активи, і обчислюється за формулою
Кл1 = (Первинні резерви + Вторинні резерви) : Залучені кошти.
Первинні резерви — це готівка та резерви в центральному банку, вторинні — заборгованість банків і короткострокові ліквідні цінні папери, що приймаються як забезпечення центральним банком. Залучені кошти — основні депозити, які є відносно стабільними, передбачуваними та малочутливими до змін ринкових процентних ставок ресурсами (депозити корпорацій і фізичних осіб), та фонди, придбані на грошовому ринку, а саме міжбанківські кредити, депозити, комерційні цінні папери, емітовані банком, та ін., які мають більшу вартість, ніж основні депозити, і чутливі до ринкових процентних ставок.
Коефіцієнт Клв характеризує спроможність банку залучати фонди у вигляді основних депозитів:
Кл6 = Фонди, придбані на ринку : Залучені кошти.
Потенційним ризиком банку є обмежений доступ до ресурсів, а саме до основних депозитів, які мають меншу вартість, ніж придбані на ринку фонди. Чим більше значення коефіцієнта Кл6, тим більшою мірою банк використовує фонди грошового ринку, тим більший його ризик ліквідності.
Коефіцієнт Кл7 відображає частку прибуткових активів у загальній сумі активів і розраховується за формулою
Кл7 = Активи, що приносять дохід : Активи.
Активи, що приносять дохід, — це кредити, в тому числі міжбанківські, цінні папери та інші активи. Високе значення цього коефіцієнта свідчить про невелику частку високоліквідних (які майже не приносять доходу) активів у балансі банку, а отже, і про можливі проблеми з ліквідністю.
2. Коефіцієнти достатності капіталу і фінансового левериджу. (Розглянуті в п. 15.6.)
3. Коефіцієнти ефективності. Коефіцієнт Кel відображає рівень дохідності працюючих активів — позик та інвестицій і обчислюється за формулою
Ке1 = Чистий процентний дохід : Середній обсяг активів, що приносять дохід.
Чистий процентний дохід дорівнює різниці між процентними доходами та процентними витратами. Для більшості банків цей показник знаходиться в інтервалі 0,03—0,05 (або 3—5%). Високий рівень дохідності може свідчити про значний обсяг кредитів у портфелі робочих активів, а отже, про більшу ризиковість банку в цілому або про значну частку непрацюючих активів, які зменшують обсяг активів, що приносять дохід, і збільшують значення показника Кл.
Коефіцієнт Ke2 показує, яку частину чистого процентного доходу становлять непроцентні витрати:
Ке2 = Непроцентні витрати : Чистий процентний дохід.
До непроцентних витрат належать витрати на персонал, утримання будівель та споруд, комунальні витрати, реклама, маркетингові дослідження тощо. Чим вище значення цього показника, тим ефективніше працює банк.
Коефіцієнт Кe3 характеризує частку непроцентних доходів у загальному обсязі доходу банку:
Ке3 = Чистий непроцентний дохід : Прибуток до оподаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Оцінювання кредитоспроможності банку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок