Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості організації та розміщення акцій в країнах Східної Європи

Загрузка...

Особливості організації та розміщення акцій в країнах Східної Європи

Назва:
Особливості організації та розміщення акцій в країнах Східної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,03 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
„Особливості організації та розміщення акцій в країнах Східної Європи”


Зміст


1. Польща
Фондовий ринок Польщі можна вважати досить адекватним ступеню «просунення» країни по шляху системних реформ. Тут уже відпрацьовані процедури забезпечення необхідної прозорості, інформаційної відкритості і регулювання ринку, ведуться сучасні реєстри учасників ринку цінних паперів, забезпечений максимально можливий на даному етапі рівень захисту дрібних акціонерів. Крім того, про ступінь розвитку польського фондового ринку свідчить поява позабанковських фінансових інститутів (інвестиційні і пенсійні фонди, приватні страхові компанії), що працюють за правилами, прийнятим для подібних інститутів у країнах з розвинутою ринковою економікою. По оцінках ряду експертів, по ступеню відпрацьовування законодавства, нормам прозорості інформаційного забезпечення й іншим «параметрам» польський фондовий ринок починає наближатися до розвинутих країн. Польський ринок стає конкурентноздатним стосовно зовнішніх ринків.
Однією з основних змін на ринку цінних паперів є його лібералізація і спрощення доступу на нього нерезидентів і резидентів. Це стосується допуску до публічного звертання нових випусків цінних паперів емітентів, папери яких уже пройшли процедуру допуску до такого звертання; надання можливості резидентам здобувати іноземні цінні папери; збільшення лімітів випуску іноземних цінних паперів у Польщі; надання можливості випуску цінних паперів польськими емітентами для звертання за рубежем; розширення можливостей проведення операцій брокерськими фірмами.
В Польщі наявна змішана модель фондового ринку. Основа - Закон про торгівлю цінними паперами і довірчими фондами від 22.03.91р. Закон заснував Комісію з цінних паперів, функції якої схожі з Комісією з цінних паперів та бірж США. У лютому 1994р. у нього внесли виправлення: Комісії, що входили в склад правління, представники Асоціації брокерів і акціонерного товариства Варшавської фондової біржі позбавилися права голосу, зберігши лише право брати участь в обговоренні питань правління. Повними правами володіють лише представники міністерства фінансів, міністерства приватизації, Національного банку, Антимонопольного агентства і голова Комісії, призначуваний прем'єр-міністром за спільною пропозицією міністра фінансів і президента центрального банку. Комісія реєструє випуски цінних паперів приватних емітентів. Наявні різні вимоги до відкритої і закритої підписки. Акції, випущені по закритій підписці, обертаються на позабіржовому ринку. Комісія ліцензує діяльність банків і компаній по цінних паперах, а також фахівців фондового ринку, тому що в компанії повинне бути як мінімум 2 атестованих фахівці.
Законодавство Польщі відповідає директивам ЄС по ринку цінних паперів, що стосується придбання великих пакетів акцій, торгівлі з використанням внутрішньої інформації, вимог до проспекту емісії, діяльності інститутів колективного інвестування.
Варшавська біржа створювалася при сприянні французьких фахівців.
Особливості ринку акцій визначаються істотною роллю держави в здійсненні приватизації і прагненням до максимальної відкритості і контролю в цій сфері. Однак, на відміну від інших стран Східної Європи, у Польщі почали не з масової приватизації, а з акціонування підприємств або шляхом проведення процедури банкрутства, або шляхом прямого продажу.
Відповідно до прийнятої моделі приватизації в Польщі в цей процес спочатку утягували середні і великі підприємства, що акціонувалися на основі застосування тієї або іншої моделі. У результаті первісна публічна пропозиція акцій на фондовому ринку, що тільки формувався, була досить значною. Однак починаючи з 1994 р. темпи приватизації сповільнилися і, відповідно, приплив корпоративних цінних паперів на фондовий ринок скоротився. Положення міняється з кінця 1997 - початку 1998 р. у зв'язку зі створенням національних інвестиційних фондів, що є базовим елементом польської моделі масової приватизації.
Правила регулювання випуску акцій і їхнього звертання на вторинному ринку були розроблені з урахуванням нормативів розвитих країн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Особливості організації та розміщення акцій в країнах Східної Європи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок