Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій

Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій

Назва:
Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,41 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій


Обмін між виробниками різних країн здійснюється через зовнішньоторгові операції. Для того, щоб обмін відбувся, не-обхідно провести відповідні взаємо пов'язані дії:
1) знайти покупця;
2) підписати з ними угоду, в якій обговорити всі умови (то-вар, його кількість і якість, ціну, терміни поставок і т.п.);
3) виконати договір, тобто підготувати товар до поставки, доставити його покупцю, провести розрахунок за доставлений товар.
Сукупність цих дій складає зміст зовнішньоторгової опе-рації.
Таким чином, під зовнішньоторговою операцією треба ро-зуміти комплекс дій контрагентів різних країн, спрямованих на здійснення торгового обміну.
Такі дії носять комерційний характер, тому операції обміну стають комерційними. По своїй суті вони являються керівною діяльністю. Зміст управління обміном, тобто здійснення операцій обміну, полягає в тому, щоб організовувати, направляти, регулю-вати різні види діяльності контрагентів, що здійснюють обмін ма-теріальними цінностями й послугами.
Зовнішньоторгова операція як керівна діяльність передба-чає наявність суб'єктів, які здійснюють цю діяльність, і об'єктів, на які ця діяльність спрямована.
Суб'єктами зовнішньоторгових операцій являються підприємства, фірми, організації, котрі одержали від держави право виходу на зовнішній ринок.
Об'єктами зовнішньоторгових операцій виступають ма-теріальні процеси, що проявляють себе в процесі обміну товара-ми, послугами, результатами виробничого і науково-технічного співробітництва. Ці об'єктиви означають види зовнішньоторгових операцій на світовому ринку. Зовнішньоторгові операції поділя-ються на основні і допоміжні[8].
До основних відносяться операції, які здійснюються на роз-рахунковій основі між безпосередніми учасниками цих операцій (контрагентами різних країн). Це операції:
1)по обміну науково-технічними знаннями в формі торгівлі патентами, ліцензіями, "ноу-хау";
2) по обміну товарами в матеріально-речовій формі (екс-портно-імпортні операції );
3)по обміну технічними послугами в формі консультатив-ного і будівельного інженерінга;
4) орендні, в тому числі лізингові;
5)по наданню консультаційних послуг в галузі інформації та удосконалення управління;
6) по міжнародному туризму;
7)по обміну кінофільмами, телепрограмами та ін.
До допоміжних зовнішньоторгових відносяться операції:
1) по міжнародних перевезеннях;
2) транспортно-експедиторські;
3) по страхуванню вантажів;
4) по збереженню вантажів при міжнародних перевезеннях;
5) операції по міжнародних розрахунках та ін.
Допоміжні операції одержали назву операцій товаропросування, тому що пов'язані з рухом товару до споживача.
Зовнішньоторгові операції мінялися й ускладнювалися в міру розвитку зовнішньої торгівлі. Першими операціями, які склалися до появи грошових знаків, були операції обміну. Пізніше, з появою грошей, операції обміну були витіснені опе-раціями купівлі-продажу, котрі переважають і в наші дні. Однак форми і види зовнішньоторгових операцій продовжують розвива-тися й вдосконалюватися.
Основними операціями купівлі-продажу товарів являються експортні, імпортні, реекспортні і реімпортні.
Експортні операції передбачають продаж і вивіз товарів за кордон для передачі їх у власність іноземному контрагенту.
Імпортні операції — закупівля і ввіз іноземних товарів для дальшої їх реалізації на внутрішньому ринку своєї країни чи ви-користання підприємством-імпортером.
Реекспортні й реімпортні операції являються різновидом експортно-імпортних.
Реекспортні операції пов'язані з продажем і вивезенням із країни раніше ввезеного до неї товару без якого-небудь перероб-лення.
Реімпортні операції являють собою експортні угоди, що не відбулися, тобто ввіз в країну раніше вивезеного товару, який там не перероблявся. Це можуть бути товари, не продані на аукціоні, повернені з консигнаційного складу, забраковані споживачем та ін.
Здійснення зовнішньоторгової операції вимагає застосуван-ня певної правової форми і використання конкретних способів (методів) її здійснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Суть та послідовність здійснення зовнішньоекономічних операцій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок